| UnderPressure a întrebat:

Ce anume va motiveaza cel mai puternic?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Orice motivatie este data de instincte sau sentimente.
Cred ca ura si teama motiveaza omul la maxim, mai mult decat dragostea sau orice altceva, aici incluzand dorinte, sentimente, instincte.

25 răspunsuri:
| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Dumnezeu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

$£$. Restul sunt povesti nemuritoare.

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu știu dacă pot să afirm că am ajuns în acel moment al vieții în care pot să spun că mi-am găsit o motivație puternică, că am scopuri precise pentru care să lupt și așa mai departe. Momentan cred că sunt propria mea motivație, nu știu înspre ce o să mă îndrept sau dacă o să fac cele mai bune alegeri în viață, dar tot ce știu e că o să încerc să fac tot posibilul să fie bine.

| UnderPressure explică (pentru ălkjmhgf):

Dragut. happy

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Hai c-ai crescut in ochii mei!

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

Singurul loc în care sunt și eu mare, presupun laughing

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Sa inteleg ca au contat cele spuse de mine?

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

Orice sfat contează. Dar rănile încă sunt acolo și o să mai dureze până o să se vindece.

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Ca sa uiti o rana,, trebuie sa ierti totul. Nici eu nu pot sa trec peste multe, dar cu timpul am lasat de la mine si asa m-am 'vindecat'.

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Drimmero):

"Ca o rană să înceteze să te mai doară, trebuie să încetezi să o mai atingi." Nu am ce să iert pentru că greșeala mi-a aparținut, poate doar să mă iert pe mine pentru că am făcut o alegere greșită sau poate așa trebuia să se întâmple... cine știe. Oricum, ne bandajăm rănile și mergem înainte big grin

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Viata merge inainte indiferent/

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Interesant.
Apreciez ca mi-ai raspuns. happy
Multi ar spune ca dragostea te motiveaza cel mai mult.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Ai uitat sa imi saruti mana. happy
Cineva de aici m-a invatat ca ura este un sentiment cu mult mai puternic decat dragostea, pentru ca este intotdeauna sincera.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Se subintelege. kiss
Mi-a placut ce i-ai scris celui de la filosofie. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Nu e nimic de placut acolo, am raspuns unei mizerii, sa stie si ceilalti cui ii adreseaza raspunsuri, trecand peste faptul ca intrebarea e infantila.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Pot sa te rog ceva in privat?
Nu as vrea sa patesc ca acel individ.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

Nu esti genul. happy
Roaga-ma.

| T0T a răspuns:

Motivul.

| UnderPressure explică (pentru Dorotheea21):

Am vrut sa fiu sigur ca nu te enervez. happy

| UnderPressure explică (pentru T0T):

Hmm. Cel mai bun raspuns dintr-un singur cuvant.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnderPressure):

laughing Cred ca ti-as fi acceptat cererea de prietenie si fara un miliard de mesaje.

| oprescudorin11 a răspuns:

Nesimtirile VIETII!

| MariaLarissa a răspuns:

Pe mine ma motiveaza dragostea fata de cineva, pasiunea, increderea in sine de a face un lucru, si teama de a incerca lucruri noi.

| TopZece a răspuns:

Iubirea motiveaza cel mai tare o persoana. Cei care nu cunosc iubirea vor spune: banii, ura, competitia...

| OldSoul a răspuns:

Frica de esec, categoric.
Ma motiveaza atat de tare incat stau pe loc.