| SufletMort a întrebat:

Ce credeti despre lumea in care traim?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie instaurat un nou reglament. Puscarie pentru infidelitate si cine vrea nunta sa se duca pe alta planeta unde sa fie fericiti iar pe pamant sa ramana cúrvele si idiotii

| RAY a răspuns:

Vad ca uni judeca,critica desi ei sunt campioni la ipocrizie,gen sa raportezi un om dupa ce ai facut spam la intrebarea aia,in fine,ce sa cred ca multi isi dau cu parerea si judeca, eu spun ca fiecare trebuie lasat sa faca ce vrea,cat timp nu incalca legea,bunul simt, nu emite afirmati fara o baza stiintifica, democratia fiind prost inteleasa de multi, nu-mi place feminismul radical e o nebunie si misoginismul radical, e aiurea suntem facuti sa stam unul cu alta nu sa ne uram

| Lioana a răspuns:

Lumea (adică planeta) e minunata. Doar oamenii care o populează nu sunt destul de buni.

| SandraEve a răspuns:

Lumea in care traim este din ce in ce mai rea, ipocrita, falsa si pierduta in lumea virtuala. Pierduta in neghiobism, orgoliu si narcisism, materialism si interese. Ratacita si fara sperante mari...caci atunci cand trecem unii pe langa altii si nu ne mai observam, nu ne mai privim in ochi, nu ajutam cand putem, trecem pe langa oameni care au nevoie de ajutor cu o cruzime incredibila, ei bine, atunci poti crede ca sfarsitul e aproape. Mi se pare cumplit sa traiesti pe lumea asta fara nicio speranta, fara niciun Dumnezeu...iar atunci cand gay vor ajunge sa ne acapareze, cand ne vom numi "parintele 1 si parintele 2" in loc de mama si tata si vom arunca cu pietre in biserica si Dumnezeu, cu siguranta ca ne apropiem de reintoarcerea lui Hristos pe pamant cand va desparti definitiv raul de bine. Iar eu sincer, abia astept. Nu stiu Iisus cum de are atata rabdare cu prostimea de care dam dovada.

| Playmygame89 a răspuns:

Uită-te la filmu idiocracy și o sa vezi cam cum cred eu ca o sa fie lumea laughing în ceva timp.