| oSalamadra a întrebat:

Ce faceti cand nu puteti dormi si sunteti energici?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tocmai ce am vazut acest film ➡️ It’s Kind of a Funny Story – Spitalul de nebuni (2010),de exemplu

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

Ce face mosotti e bine? Ce au zis aia că are?

| RAY a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu are nimic, doar ca nu iti mai pierde timpul aici si mai iasa si el din casa

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

Foarte bine face! E o prostie să stai aici ca violeta toată ziua, aburd total. Ma bucur că e bine.
Lui nu ii plăcea să iese daca simte sa iese îndeamnă că i sa ameliorat depresia.

| RAY a răspuns (pentru 4evergentleman):

Depresia e de doua feluri cronica/clinica si una cauzata de un eveniment major, plictiseala nu e depresie

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

El are depresie cronica ca mine,devastatoare majoră! Știu că nu are legătură cu plictiseala e ceva foarte grav,nu mă cunoști ca user deloc daca m-ai ști, ai ști că eu cunosc foarte bine aceste probleme, chiar ca un psiholog ce a absolvit facultatea de psihologie, eu știu foarte multe despre depresie și anxietate, dar nu știu să mă ajut pe mine însumi!

| Violleta2022 a răspuns:

Stai in pat cu ochii inchisi si te relaxezi pana adormi si sub nici o forma nu te uiti la telefon si nu deschizi nici un aparat electronic ca se duce naibii somnul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu fac fix ce nu face Violetta, ma uit la un film happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde sunt și ce urmează a doua zi. Dacă trebuie să dorm, stau în pat și butonez telefonul ore în șir.
Dacă nu e obligatoriu să dorm, ies... Sau mă apuc de ceva treabă.

| dullcat a răspuns:

Exercitii fizice si intinderi.

| Hammurabi a răspuns:

Nu mi se întâmplă așa ceva.

| gemeni6226 a răspuns:

Ma joc pe telefon sau citesc o carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica și dansez, stau pe TPU, mă uit la seriale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că bei bauturi cofeinizate în exces.