| Anonim428 a întrebat:

"Ce faci?" a devenit oare o intrebare clasica si fara stil? la fel ca si raspunsul "bine, tu?"...

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"ce faci?" a devenit deja un salut. Nu trebuie sa incerci sa ai stil cand saluti, ca o dai in penibil. Raspunsul poate fi mai mult decat "bine, tu". Pot incepe conversatii asa.
Pe cand, din "Buna!" nu poti sa incepi conversatia, raspunzand cu "uite bine, am facut niste cumparaturi, ma duc pana la servici la o cafea si pe urma mai trec sa iau mancare la tigri si crema de unt".

| VictorFenrir a răspuns:

Urasc raspunsul asta de **** "bine, tu?"

| Yee a răspuns:

Yee!
Modul asta de a incepe o conversatie e ca filmul "Singur Acasa". Inevitabil se va reda de sarbatori iar si iar pana va veni alt film.

| Anonim428 explică (pentru Yee):

Raspunsul genial!