| Flavianadx a întrebat:

Ce faci cand esti plictisit?
a. mananci
b. curat in casa
c. plimbare
d. altceva: __

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E. Vorbesti cu un prieten sau o prietena.
f. asculți muzica
g. Vizionezi un film
h. Te culci
i. Faci sex
j. Iti faci degetica
k. Citești o carte
l. faci un dus
m. Faci yoga
n. Meditezi
o. Iti faci un alt cont pe TPU sa îți dai singura funda cum fac alții și voturi.
p. Bei apa/suc/cafea
q. Comanzi ceva de pe net.
r. To be continued.

15 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E. Toate variantele de mai sus

| Frank51 a răspuns:

Când sunt la țară nu fac mare lucru, mai ascult muzică, ma uit la un serial/film, ies cu prietenii, stau cu ai mei. Când sunt la oraș îmi rămâne puțin timp, și de regulă îl folosesc pentru pregătit proiecte, documentație pentru cursuri etc, deci nu apuc să mă plictisesc.

| oglindasultanului a răspuns:

Plang sau adorm.

| StrongHeart a răspuns:

Ascult muzica, citesc, fac sport, ma joc, yadi yadi ya.
Uite de exemplu acum ascultam asta si am uitat complet de de plictiseala
https://www.youtube.com/watch?v=z-EWG3R0toI

| Vântulalb a răspuns:

Dar cati ani ai de te plictisesti?
Daca esti in vacanta, acum e momentul sa te pui la punct cu lecturile suplimentare, cu cele obligatorii, sa repeti materia...

| SingleForOne a răspuns:

D. altceva: ascult muzica (in special o las de fundal), citesc, invat, gandesc, videoclipuri random, net surfing random, fact-checking, beatboxing sau alte sunete de plictiseala... nimic, pur si simplu simt/"aud" linistea, si retraiesc experiente din anumite momente si despre vremea de afara sau cea din inauntru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată lumea o gândește dar nimeni nu o spune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc cărți și reviste, răspund la întrebări pe TPU, dansez, ies la cumpărături.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

îmi pun căștile și ies afară in parc dau ture până nu-mi mai simt picioarele și corpul

| NunuNini a răspuns:

C, d, e, f... daca as avea timp.

| Eisenheim a răspuns:

Depinde de vârstă, cei care sânt la școală și au vacanta câte o lună două nouă? Că cei care lucrează e puțin probabil să mai aibă timp sau vreme sa mănânce, de plictisit nu cred că se pune problema laughing

| Flavianadx explică:

Va multumesc pentru sugestiile pertinente.

| SetYourselfFree a răspuns:

Citesc

| Macrobiotic a răspuns:

big grin adăugăm: EEeeeeeEE.
Era să-ți zic... ce fac... Dar o să mi te: intrigerolling on the floor love strucklove struck rolling on the floor