| 5p1k3 a întrebat:

Ce intelegeti din sintagma: "Suntem praf de stele"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e sintagma. ci pur si simplu suntem praf de stele... multe molecule s`au strans si au ajuns sa creeze viata...
@larix probabil tu esti praf... oricum dupa ce raspunsuri dai sunt sigur de asta. frate trezeste`te la realitate
pace kazimir

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ne putem crea o viaţă plină de fericire, semeni boltei cereşti. Aşa cum luna nu ar putea rezista fără stele, un suflet nu poate rezista fără jumătatea care să îl completeze...

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Tu poţi fi un înger pentru cei din jurul tău, oferind fericire prin a fii tu însuţi.

| Angel0 a răspuns:

Este valabila doar prima parte.Suntem praf!