| lola_2540 a întrebat:

Ce lectii se fac la mate in clasa a sasea? adica nu vreau sa mi le spuneti pe toate doar alea la care ati stat mai mult timp...de ex "am facut un sem numai geometrie" etc etc.multumesc! dau si funda

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu mai tzin minteau trecut multi ani de-atunci dar tin minte ca te lovesti de geometrie pana in clasa a 8 a doar in in clasa a 8 a e diferita matematica de ce o sa faci pana atunci, acum faci geometrie plana, atunci vei face geometrie in spatiu, mie cel mai mult mi-a placut in clasa 8 si-a 12 a evident! Bafta la scoala!

| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai nu e chiar asawinking de fapt faci o ora algebra, o ora geometrie si tot asa... si na, faci acolo mai multe chestii. de ex la algebra inv numerele negative ( alea cu minus de ex -2 ), la geome prop triunghiurilor. etctongue in fine sunt mai multe big grin o sa vezi u

succes la scoala!