| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce motive pro si contra aveti cu privire la legalizarea casatoriilor dintre persoane de acelasi gen?

Răspuns Câştigător
| iChristiaN47 a răspuns:

Sunt pro pentru căsătoria persoanelor ce fac parte din categoria LGBT, LGBTQ, LGB(T)Q, LGBTQ+, însă asta nu înseamnă că trebuie să se facă tam-tam din treaba asta, sau cum s-au făcut în anumite orașe să se pună panouri pe străzi.

Nu sunt de acord cu promovarea excesivă a acestora în mediul public și viral și nici cu gesturile ostetantive ale acestora, mai ales cu protestele lor! Iubirea este normală însă nu promovată așa cum nu trebuie și mai ales într-un mod psihologic agresiv.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ies pe stradă și demonstrez contra. Lupt pentru desființarea parlamentului care votează asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca un inteligent s-ar apuca sa faca "mamaliga" din carne si lapte (adica ceva scarbos, cum e si gay), noi toti ar trebui sa acceptam ca aia este mamaliga?
NU.
El ar trebui sa accepte ca e diferit. Casatoria nu se adreseaza tuturor oamenilor de pe planeta. Suntem atatia hetero care pur si simplu nu suntem atrasi ori nu gasim persoana potrivita, de ce am lasa tocmai persoanele "altfel" sa modifice traditia dupa bunul plac?
Ce ar fi sa se ridice toti ciudatii afemeiati, sa spuna si ei ca sunt discriminati, iar casatoria ar trebui sa aiba termen de 4 luni (sa nu se plictiseasca), si sa fie permise minim 8 neveste in acest timp?
Daca ne-ar prosti "diferitii" astia, si le-am da certificate de casatorie (de parca asta i-ar ajuta la ceva), ce urmeaza, sa faca parade si petitii pentru modificarea procesului biologic de reproducere?
Sa accepte ei ca sunt "diferiti", si sa accepte legislatia ca doua persoane de acelasi sex pot imparti bunuri, se pot vizita la spital desi nu sunt rude, isi pot lasa mosteniri, etc, la fel ca un cuplu casatorit.