| Sara2 a întrebat:

Ce parere aveti? atat fetele cat si baietii. dupa ce te casatoresti trebuie sa renunti la cosmetice haine, adica nu iti mai poti permite? de ce sa te duci "in jos"? am avut o discutie pe tema asta cu iubitul meu care vrea sa ne mutam impreuna, el e de parere ca chiar daca eu as munci si ca trebuie obligat sa muncesc, nu imi mai pot lua ca inainte! de ce? ca tocmai de aceea vreau sa muncesc, ca sa nu stau la mana barbatului! voi ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

Doooh! Fataaah! De unde era sa stiu eu ce barbat vei avea daca tu nu zici nimic de el. Pai atunci retrag ce am zis si sfatul meu este sa te scapi de el cat mai repede, ca altfel vei ajunge sa lucrezi tu si pentru el si sa-l tii cu bani de tigari si de bautura. Ca deh! El va fi gigoloul tau si trebuie sa ai grija de el. Stie el ce stie.

6 răspunsuri:
| cheloo74 a răspuns:

Prietenul tau este un om chibzuit. Atat timp cat stai singura e treaba ta ce faci cu banii tai si pe ce ii cheltui. Cand esti in doi situatia se schimba. Daca aveti salariu amandoi e bine ca sa impartiti egal cheltuielile comune si ce mai ramane in plus sa mearga la cheltuieli individuale. Nu poti ca tu sa nu ai nimic in casa dar in schimb sa ai haine si cosmetice cat cuprinde.

| Sara2 explică:

Cheloo nu am specificat ca bea si fumeaza de zor, nu e chibzuit, si-a dat tel la amanet sa-si cumpere bautura, asta ma enerveaza

| anaid a răspuns:

Dupa ce te casatoresti trebuie sa te stabilizezi, sa fii pe picioarele tale, trebuie sa va cumparati toate cele necesare si este normal sa renunti la unele placeri ale tale pentru astahappyTinerii casatoriti mereu intampina greutati chiar si cu ajutorul familiei. Dupa ce va stabilizati din punct de vedere financiar o sa ai posibilitatea sa iti mai satisfaci si anumite capriciiwinking

| anaid a răspuns:

Imi retrag cuvintelewinking mai bine nu te mai casatori pentru ca nu dai banii numai pentru nunta...trebuie sa ii intretii pe el.
PS:daca tot mai vrei sa te casatoresti ai face bine sa strangi bani de divortwinking

| yami_2526 a răspuns:

Mi se pare o prostie nu trebuie sa schimbi lucrurile care iti plac atunci cand te muti cu cineva. Daca tie iti place sa te fardezi si sa te simti cocheta atunci iubitul tau ar trebui sa inteleaga ...asta te face fericita iar el ar trebui sa tina la fericirea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat.viata impreuna v-o faceti frumoasa, dar asa cum spune anaid, trebuie sa fiti cumpatati si sa cautati fiecare dintre voi fericirea celuilalt.cand esti tanar toate ti se par frumoase.cand esti batran toate ti se par usoare.de aia tineretea spune; daca as sti.batranetea; daca as putea.