| habibi2012 a întrebat:

Iubitul meu este arab are 37 ani iar eu am 15 ani ne iubim foarte mult vrem sa ne mutam impreuna parinti mei sunt de acord si tine foarte mult la el. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sylvyu99 a răspuns:

Pai success cu el daca nu te lasa parinti era alceva dar daca te lasa si tine foarte mult la el si tu chiar al iubesti este bine succes amandoi

90 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Parintii tai nu dau 2 bani pe tine, esti o cale de iesire din saracie pentru ei. Iar prietenul tau e un fel de Irinel Columbeanu.
p.s. - sunt inalt, rezist mult la pat (pana te dezbraci), am cardul ok si sunt mai tanar. Ne luam? Nu-s arab, sunt moldovean!

Abh
| Abh a răspuns:

Parerea mea este ca fabulezi, nimic nu e adevarat.

| RobertTmroo a răspuns:

Parerea mea este ca e prea devreme pentru ce a ce vreti sa faceti, fara suparare dar inca esti prea mica pentru asa ceva, pacat ca parintii tai nu sunt suficient de maturi sa te sfatuiasca, sa te tina langa ei macar pana la 18 ani..., de fapt macar atat ar putea sa faca (nu degeaba varsta de 18 ani se spune ca e majoratul, sincer la unii oameni cred ca ar trebui sfatuiti si ajutati inca cativa ani peste majorat...), poate intre timp ai vedea si tu mai realistic, altfel lumea din jur.
Cunosc pe cineva care a facut exact ce a ce vrei tu sa faci, avea 18 ani cand s-a maritat cu un domn arab mai mare decat ea cu mai multi ani, aici in Romania parea totul roz pentru ea, dupa un timp s-au dus acasa la el (numai stiu exact tara), si fara sa stie cei de acasa ea a suferit incontinu, dupa vreo zece ani ei s-au despartit (cu greu a scapat de el, a luat si bataie de multe ori din pacate...), acum in prezent are patruzeci si ceva de ani, e cu cineva, dar din punctul meu de vedere acel om din tineretea ei i-a facut numai rau..., rau care se vede si acum in viata ei sad.
Parerea mea este ca ar trebui sa astepti macar pana la 18 ani, desi cred ca ar fi bine si mai mult sa astepti, spun asta pentru ca vad ca din pacate ai tai nu te pot sfatui cum trebuie.
Pe iubitul tau l-ai intrebat vreodata ce parere are despre femei? Are mai multe neveste? Cum e traditia la ei? Ai voie sa mergi la scoala? La facultate de exemplu? Sau trebuie sa stai acasa si sa ii faci pe plac?
Ti-am adresat toate aceste intrebari, pentru ca persoana de care ti-am povestit mai sus, nu avea voie sa fac faculta, sa studieze, trebuia sa fie o "doamna " de casa, si mai rau ca acum din moment ce numai sunt impreuna, e foarte greu, nu are nici o sansa de un job bun, cum am zis...ii este foarte greu din pacate.
Eu iti doresc tot binele din lume, sper sa fi fericita, dar totusi cred ca e mult prea devreme! Weekend fain sa ai happy!

| ELLSSA a răspuns:

Bai Moni Columbeanu, tintesti atat de sushappy

| katy a răspuns:

Mda parintii tai vor apartamentul pe care el este nevoit sa ti-l cumpere dupa casatorie. oricum dupa ce o sa va cunoaste-ti mai bine o sa-ti treaca dragostea de el.sau el poate vrea sa faca harem cu tine si mama talaughing asta in cel mai rau caz.ori te vrea ca esti virgina.dar referitor la partea cu parintii tai. sigur il iubesc pentru viitoarea casa si inelul cu diamant care se da a casatoriewinking

| ines a răspuns:

Cred ca e o gluma daca nu eu nu te gasesc pe tine cu multa vina. Vina mare e a parintilor tai care permite asa ceva.Da a zis cineva ca dragostea nu are varsta dar diferenta de varsta mare e totusi o problema.El si-a trait viata tu nu esti un copil care inca nu ti-ai facut copilaria dar nu pregatita pentru o casnicie.

| luiza a răspuns:

Esti tampita? la 15 ani fugi cu unu de 18 nu cu unu de 37! asta o mai fi avand vre0 doua neveste acasa si o droaie de puradei vai de tine!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Ca e pedofil...

| Hombre a răspuns:

Parintii tai tine mult la banii lui sau la el ca nu am inteles bine.

| Zazu a răspuns:

La mai mare draga mea si,vorba lui Lora,lasa ca nu esti unica si esti atat de comuna ca nu pare nimic iesit din comun.Mi-ar fi parut rau sa ne spui ca inveti bine la scoala,ca esti un exemplu,ca nu stii ce mama dracului sa mai faci ca sa iti multumesti parintii, dar asa? Noi ne mandrim cu tine, numai atat poti?

| Simona a răspuns:

Sa traiti fericiti!

:*

| opierdevara a răspuns:

Doamne...fata ai 15 ani!
ala poate nu tine cu adv la tine.i-ai putea fii fata, copil...
mai bine as zice sa te mai gandesti!

| alexush a răspuns:

Stai sa inteleg.el arab 37 de ani si tu o pitzi de 15 ani.si parintii sunt de acord cu tine.pai sa mor ca ii vine sa imi dau palme.sincer.1.nevasta de arab=sinucidere curata2.parintii vor sa scape de tine3.esti nebuna fata

| Anonima_2658 a răspuns:

Stii ce?
tine`o tot asa si ai sa ajungi depaaaarte!
omfg!-mare`i gradina ta doamneeeeee!

| veronica a răspuns:

Parerea mea e ca la 15 ani habar n-ai ce e dragostea eu de ex ma jucam sau ieseam afara cu prietenii, la o ciocolata calda pe vremea asta, nici cum sa ma mut cu unu de 37 ani, te asigur habar n-ai ce e dragostea si parintii tau probabil sunt bolnavi sau mai bine zis sigur sunt.

| Bylok a răspuns:

:-o

serios tu 15 el 37...

nu stiu ce sa zic...n-am mai auzit asa ceva in viata mea
ai grija ce faci~!

| andreeutzaa a răspuns:

:o...ce parere crezi ca ar avea o persoana in legatura cu relatia dintre o fata de 15 care e inca un COPIL si am si eu 15 ani deci.si un barbat de 37 de ani deja matur? Tu esti inca mica si trebuie sa iti traiesti copilaria si nu sa faci prostia asta pe care o vei regreta. Sper din tot sufletul ca intrebarea asta sa fie o gluma proasta daca nu parintii tai imi pare rau dar nu stiu sa fie parinti!

| Eva a răspuns:

Sa fie intr-un ceas bun!
Mai are si alte sotii?

| SiMpLa a răspuns:

Nu IUBITA NU FACE ASTA TE ROG iti vei esua viata traieste-ti copilaria, la asa parinti nu pot spune decat ca sunt inconstienti nu stiu la ce isi expun copilul :O::O:O

| ea_6589 a răspuns:

Ai face cea mai mare greseala dupa aprerea mea! Fara suparare! Da tu nu te uiti la stiri? Si in primul rand cum s epoate ca un barbat de 37 de ani sa iubesca un copil de 15 ani? Tu te-ai cupla cu unu de 3 ani daca ai avea 15?
Fara suparare! Gandeste-te putin cate romance nu au plecat din tara si acum nu mai pot sa se intoarca inapoi si gandeste-te ca poate profita de tine!

| IamTitanum a răspuns:

Diferenta e de peste 20 ani. esti sigura.De cat timp ai o relatie cu el?

| Dean1996 a răspuns:

STOP CADRU
@dryu22 si daca e arab ce? I-auzi taina.
Nu stiu ce sa zic,in viata orice e posibil,asa ca succes, desi e cam iesit din comun, but whatever.

| arhanghelu a răspuns:

Omg...iti dai seama cand se intalneste lumea cu voi in parc ii spune arabului:

-Frumoasa zi de iesit cu copilul in parc!

rolling on the floorrolling on the floor

| mirunix a răspuns:

Eu cred ca taaare te plictisesti tu pe-acasa, si incepi sa inventezi povesti. de fapt, sunt aproape sigura ca asa e. laughing si daca ar fi adevarat ce spui, ce e in mintea ta, sa umbli cu un mos de aproape 40 de ani?!?!?! doamne! laughing

| LastChance a răspuns:

Ca nici tu, nici paritii tai nu aveti pic de minte straight face

| LastChance a răspuns:

Bine ca ne dai "stupid", dar avem dreptate.

| Unique_8782 a răspuns:

Dupa 3 ani nu mai sti cum sa fugi de el!
Si daca si parintii sunt de acord inseamna ca au niste probleme laughing serios!

De tine nu zic nimic ca ai 15 ani totusi, nici macar majora nu esti!
Stai calma si gaseste`ti unu cu diferenta mai mica de ani. 22 d ani diferenta? totusiwinking

| Sconcsiş a răspuns:

Că nu eşti normală

| Christinne8 a răspuns:

Are bani nu?laughing