| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de prietenii care iti bat joc de tine, eu nu ii mai suport as vrea sa ma mut din oras, dar bine mai am un an si plec. Dati si mie niste pareri va rog.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce părere am? Că nu ţi-au fost prieteni, Vlad.
Vrei să vezi un exemplu cel mai recent şi elocvent de pe TPU de, aşa zisă, prietenie?
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

O hărţuieşte pe cea pe care pretinde că o iubeşte şi îşi bate joc de ea de luni de zile. Decât aşa prieteni, mai bine fără.
Capul sus, Vlad, şi mergi înainte! Vei mai găsi în viaţă şi prietenii adevărate.

| birdie14 a răspuns:

Bună.Da ştiu cum te simţi,dar trebuie să-ţi accepţi soarta, şi trebuie să accepţi că nu toţi suntem cu bun-simţ.Aşa sunt unii oameni, nesimţiţi fără sentimente...nu-i băga în seamă,să nu-ţi pese de ce spun... până la urmă peste ani,când poate nici nu veţi mai fi prieteni, te vor uita.
Şi apropo, persoanele care îşi bat joc de tine nu se numesc "prieteni".
Baftă.

| Vlad93 a răspuns (pentru birdie14):

Incerc dar toti ma ataca " prieteni" mai bine i-as da la lei

| birdie14 a răspuns (pentru Vlad93):

Mmm...păi în cazul acesta rupe legătura cu ei. Dacă cumva sunteţi la aceiaşi şcoală/liceu etc. mută-te! În cel mai rău caz vorbeşte cu părinţii tăi, sau cu un psiholog, chiar te-ar putea ajutaŞi nu te teme, deoarece nu este ceva de care trebuie să-ţi fie ruşine.
Baftă.