| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Ce parere aveti de romtelecom, in general?

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Eu personal vreau sa termin si cu romtelecom si cu digi.winking la digi platesc degeaba pachetul de canale, iar romtelecom, m-au suparat foarte rau cand mi-au modificat abonamentul la internet fara sa ma sune sa ma intrebe (-ma tovarase esti de acord sa ne mai dai si noua niste bani). nimic, nici un telefon; au schimbat abonamentul in japca. m-am trezit cu factura incarcata. si ce-l mai ciudat era ca desi modificasera abonamentul si viteza, internetul avea aceeasi viteza ca inaintewinking si alta chestie de ce nu mai vreau sa continui cu romtelecom, acum aproximativ 8 luni am vrut sa intrerup contractul pentru o perioada scurta, deoarece nu statea nimeni acasa si practic plateam internetul degeaba. surpriza insa nu au vrut sa il intrerupa, pe motivul ca daca pe viitor nu mai fac cu ei contractul la internet. si de atunci sa nu mai aud de romtelecom-dolce si altele care au legatura cu ei. nu sunt decat niste hoti.

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Niște hoți.

| machupi8t a răspuns:

Da. am avut romtelecom si m-a lasat fara internet ca asa vroia sa ma lase si fara telefon si fara televizor si l-am schimbat, s aia au zis: ne pare rau nu am vru sa se ajunga pana aici. deci. multi si-au luat teapa printre care si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt pe piata straight face?

| ClauCS99 a răspuns:

Oribil

| dru1darius a răspuns:

Preturile lor sunt putin mai mari fata de rds (de exemplu), sunt abonat la amn2 compani, la televiziune fiecare difera cu grila lui, la telefonie sunt identici, insa la internet romtelecom castiga, ii mai scump internetul (platesc 50ron la romtelecom) insa merita, viteza de 10-15mb pe secunda, fata de rds de 5mb, abonamentele sunt la fel pe amn2 compani de 100mb

| akka4 a răspuns (pentru dru1darius):

Chiar te contrazic. nu compari internetul de la romtelecom prin routeer cu internetul rds fibra., iar la televiziune romtelecom (dolce) mi se pare ce-a mai slaba televiziune, fata de digiwinking ok de cand cei de la digi au scos antenele dolce a luat locul in "clasamentul meuhee hee" dar in general slab. te lasa semnalul cand iti este lumea mai draga tongue

| dru1darius a răspuns (pentru akka4):

Amn2 interneturile sunt prin fibra (la mine), ti se pare corect ca digi a scumpit tarifele si au redus din programe? mie nu mi se pare, la dolce nu am avut treaba nici odata, la romtelecom primesc mii de oferte cum ca sunt abonat vecchi, iar la rds nu primesc nimic, cand ai problema la romtelecom vorbesc frumos cu tine, iar la rds daca nu ii injuri sau le zici ca iti inchei contractul cu iei nu te baga in seama

| GabyG a răspuns (pentru akka4):

Totally agree.

| akka4 a răspuns (pentru dru1darius):

Eu personal vreau sa termin si cu romtelecom si cu digi.winking la digi platesc degeaba pachetul de canale, iar romtelecom, m-au suparat foarte rau cand mi-au modificat abonamentul la internet fara sa ma sune sa ma intrebe (-ma tovarase esti de acord sa ne mai dai si noua niste bani). nimic, nici un telefon; au schimbat abonamentul in japca. m-am trezit cu factura incarcata. si ce-l mai ciudat era ca desi modificasera abonamentul si viteza, internetul avea aceeasi viteza ca inaintewinking si alta chestie de ce nu mai vreau sa continui cu romtelecom, acum aproximativ 8 luni am vrut sa intrerup contractul pentru o perioada scurta, deoarece nu statea nimeni acasa si practic plateam internetul degeaba. surpriza insa nu au vrut sa il intrerupa, pe motivul ca daca pe viitor nu mai fac cu ei contractul la internet. si de atunci sa nu mai aud de romtelecom-dolce si altele care au legatura cu ei. nu sunt decat niste hoti.

| emil11 a răspuns:

Scurt si la obiect:preturi mari, calitate slaba.

| Parangalevacy a răspuns:

Sincer,eu sunt foarte multumit de ei, merge netul f bine, am viteza de 6 mb si platesc 25-26 lei pe luna.In plus, la instalare nu trebuie sa platesti numic