Abh
| Abh a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care fac treburile " femeiesti" in casa?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Exact aceeasi pe care o are sotul meu,cand ma vede incercand sa repar singura chiuveta sau fierul de calcat,se amuza!
Este foarte adevarat ca femeile isi iau rolul foarte in serios si cele mai multe reusesc sa faca fata atat unui serviciu extenuant,cat si treburilor gospodaresti.
Dar,vor fi mereu recunoscatoare unui mic ajutor! Vasele spala-te,o mancare calda,o casa aspirata,toate vor fi motive de bucurie si inca o ocazie sa se simta iubite si protejate, recunostiinta lor atingand doze enorme!
Un barbat care isi ajuta sotia, intelege la propriu sa-i fie alaturi la rau sau la bine!
O solutie ingenioasa pentru a continua luna de miere toata viata!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu sunt la fel, e ceva normal si destul de interesant pentru ca asa isi ajuta nevasta, prietena prin casa sau daca e singur se descurca cu mai multa usurinta fara sa se vaite.

| luiza a răspuns:

In ziua de azi cand femeile au acelasi rol in societate ca si barbati, si timpul lor de a se ocupa de treburile casnice este relativ limitat, este normal pentru un barbat sa isi aduca aportul in familie si sa faca si el "treburi femeiesti".

| ExistaMosCraciun a răspuns:

El sa isi vada de treburile lui de barbat, ca astea le fac eu. Mie chiar imi place sa il vad ca mananca ce gatesc, iar avand in vedere ca nu este roman, iti dai seama ca saliveaza la sarmale in foi de vita si ciorba de porc. Nu m-am suparat ca am gasit dimineata un morman de vase spala-te de el, ramase din seara anterioara, dupa ce am avut invitati, dar nu am pretentia sa isi faca un obicei din asta.
Plus ca ii place sa se uite cand dau cu mopul in pantaloni scurti...

| feefy a răspuns:

Nu prea mai gasesti unul de genu in zilele astea.
oricum femeiele muncesc mai mult ca un barbat si nu sunt apreciate
winking