| Superior a întrebat:

Ce parere aveti despre "Gameri" si "Gaming" in general? De ce fetele spun ca jocurile pe calculator sunt plictisitoare si idioate cand in GTA V poti calatori pe oriunde vrei,face ce vrei fara sa ai de suferit,sau in LOL, CSGO te distrezi cu prietenii? In Romania cam 20% din fete sunt gamerite, si 7% isi cumpara calculatoare cat sau mai mult decat o masina second hand.

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am nicio parere negativa,, si eu ma jucam in disperare fifa cu ani in urma si stiu cum este, ii inteleg pentru si eu rupeam in 2 manetele si tastaturile. Jocurile sunt frumoase atunci cand le ai sub control si le castigi,, daca nu... e de rau!

| BlackRose03 a răspuns:

Eu n-am nicio problema impotriva jocurilor, dimpotriva, imi plac, dar toti avem gusturi diferite si nu tuturor ne place sa petrecem timpul in fata ecranului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am nici o parere despre cei care se joaca jocuri, dar despre cei care filmeaza da
De ce m-as uita la cineva cum se joaca

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Si sa nu joci tu happy iRaphahell are o gramada de copii care daca-l vad pe strada e mai popular ca orice artist. Recunosc, si eu ma uit la el doar de amuzament si sa vad cum e un joc, cred ca ii vad canalul maxim 20 de minute pe saptamana sau chiar deloc... Ba chiar, castiga si multi bani, la nr. de abonati care il are, am facut un calcul si Youtube-ul ii da 200-300E pe luna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Oricum, nu-mi place sa ma uit la altii cum joaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fata si nu sunt gamerita dar le sustin pe restul 20% si cred ca este interesant gaming-ul.

| CryLulu a răspuns:

Pentru că dacă nu ai observat în jurul tău, cu toții suntem diferiți, iar fetele în general nu sunt așa deschise la violență sau mai bine zis nu sunt preocupate să stea pe calculator să se joace, mai bine se uită la filme, seriale, citesc, ies afară etc...
Eu nu am nici o problemă cu gamerii, majoritatea prietenilor mei sunt gameri, iar și eu sunt, mă joc Lol cu prietenii printre care mai este și o fată, am jucat GTA4 și 5 și aștept 6, need for speed, Wow, Diablo și multe altele, dar spre deosebire de mine o am pe cea mai bună prietenă a mea, care, pe langă ea nu pot vorbi de jocuri că o plictisesc și le urăște, obișnuiește-te, avem gusturi diferite.

| Superior explică (pentru CryLulu):

Uite ce frumos se distreaza o fata si un baiat (youtuber, intr-adevar, dar aici vreau sa arat cat distreaza un joc 2 oameni de sex opus, care sunt iubiti) https://www.youtube.com/watch?v=GzGbg3jrCBg

| CristinaElena128 a răspuns:

O parere buna avem, esti gamer? cum te cheama pe Youtube?

| Superior explică (pentru CristinaElena128):

Vulpea bea FANTA?!?, insa eu nu ma filmez jucand, in fine, adica ma filmez jucand, insa nu 30 minute, fac un video de 2-3 minute cu faze tari din jocuri, tutoriale sau play-uri pe muzica. Si parodii, am 2 parodii de GTA V pe canal, le-am facut cu un prieten happy

| CristinaElena128 a răspuns (pentru Superior):

Poti incerca si jocurile care prind Cs go, pariuri de Cs go, sa-ti faci o mapa pe minecraft si sa filmezi toate astea cat mai bine, asa ai succes, jocurile horror iar au mare succes, succes in continuare!