| Crisstinayy12 a întrebat:

Ce parere aveti despre Lgbt? Adica stiti voi (baieti care plac baieti, fete pe fete, bisexuali etc.)Pro sau contra?

60 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nici pro nici contra.
Cat timp nu e problema mea nu ma intereseaza.

| LegionarulRoman a răspuns:

O degenerare de la normalitate.

| morfeo a răspuns:

Daca poponarii nu se expun pe strada e ok ca nu ii suport. Cu lesbiencele chiar n am nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îi iubesc pe toți, oamenii, dar nu pot fi de acord cu această mișcare, oricâți ar susține-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro... fiecare persoană are dreptul de a fi așa cum își dorește. Nu mi-aș permite să judec alegerea lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu imi pasa cine cu cine face sex atat timp cat o fac in intimitatea lor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru morfeo):

Misto discriminarea asta, nu? Pai expunerea indecenta e o singura lege, nu? Adica daca tu ai fi politai si ai vedea pe strada doua limba-n-plomba le-ai face cu ochiul, iar daca ar fi un Vasile si un Costel in aceeasi situatie, i-ai lua la pulane pe spinare?
On-topic: ma amuza fazele ridicole gen barbatii care se imbraca cu glitter pe ei si danseaza pe tocuri cui pe la talent shows. In rest, ce face fiecare in privat e treaba lui. A, da, si ca sa fiu onest, am o fantezie murdara cu shemales.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Partea buna e ca nu-ti cere nimeni sa fii tu de acord big grin

| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "Ce parere aveti de persoanele de culoare? Pro sau contra?"

Este complet absurd sa fii "contra" unor oameni doar pentru ca s-au nascut intr-un anume fel.

Mai ales atata timp cat acei oameni nu ti-au facut absolut nimic.

| Crisstinayy12 explică (pentru johnnny123):

Ei bine rasismul nu a disparut deloc.

| Dalmore a răspuns:

Ce se întâmplă dacă ești tu pro sau contra? big grin Cui crezi că-i pasă?

| Crisstinayy12 explică (pentru Dalmore):

Nu, dar vreau sa vad parerea oamenilor. Nu ii judec sau ceva

| RB26DETT a răspuns:

Nu-mi pasa si nu ma deranjeaza atata vreme cat pastreaza decenta si nu ' se simt mandri de alegerea lor ' expunandu-se peste tot si aducand in discutie subiectul asta mereu, la fel cum nu am nicio problema cu veganii dar ma irita cei ce parca sunt platiti de cineva sa faca reclama stilului respectiv de viata, cum nu am nicio treaba cu nicio religie dar iar, ma simt naspa cand cineva imi baga pe gat ce crede el, sunt unele chestii ce trebuie tinute pe silentios cand esti in public, cum ar fi ca eu, om cu orientare sexuala normala sa cunosc pe cineva lgbt sa merg sa-i spun cat de mandru sunt eu ca-mi plac fetele si ca sunt normal, s-ar simti naspa, eh, asa ne simtim si noi cand vin astia lgbt si ne baga pe gat ideile lor, din punctul meu de vedere cuplati-va cu cine vreti voi, faceti ce vreti cu viata voastra dar pastrati decenta, valabil pentru absolut toata lumea, nu doar pentru o anumita categorie! Si astia ce ne consideram normali trebuie sa pastram decenta si sa nu criticam opiniile altora.
Faceti ce vreti atata vreme cat se pastreaza decenta!
Mie personal nu mi se pare ceva normal treaba asta cu lgbt, dpdv logic si natural nu mi se pare ceva normal dar asta nu inseamna ca trebuie sa critic, sa arunc cu noroi sau sa nu-i suport pe cei ce sunt asa, nu as avea probleme sa am prieteni lgbt atata vreme cat s-ar purta ca niste oameni normali cu mine si cu ceilalti.

| aXy99 a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra. Fiecare face ce vrea.

| Apokales a răspuns:

Sunt contra.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o alegere, este un dat al naturii. Daca ai stii cati homosexuali nu ar vrea sa nu aiba asemenea inclinatii, dar nu pot. La fel cum heterosexualii sunt atrasi de sexul opus si ii dezgusta sexual persoanele de acelasi sex, homosexualii sunt atrasi natural (nu ca vor) de persoane de acelasi sex si ii dezgusta persoanele de sex opus.

| Panamax a răspuns:

Nu suport ungurii, tiganii, credinciosii si prostii..Cu comunitatea LGBT nu am nimic daca nu se incadreza in ce am explicat mai sus.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa stii ca la Iasi o patrula i-a amendat pe doi gay ca se sarutau pe un bloc.

| Vikaa a răspuns:

Pro.
Nu ma deranjeaza nici gay nici lesbienele,de fapt toata comunitatea nu ma deranjeaza.Cei care sunt contra sunt marea majoritate a barbatilor hetero,fiind si sexisti. In Romania,mai grea mentalitatea cu LGBT, fiind plina de oameni redusi mintal, pentru ca fericirea nu poate avea loc oriunde, ci trebuie sa stai ferit, aparent, pentru ca iti poate da in cap un habotnic cu biblia in mana si spalat pe cap de Antena 3 si Patriarhu Daniel cu un lant de 24 de carate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Patrula ce cauta pe bloc? big grin P.S. Aia trebuia sa conteste amenda, vor cistiga. Daca nu local, la CEDO si tot trebuie sa cistige. Acum, presupun ca nu era un sarut gura-n-p*&a sau altceva. Sau poate i-au amendat ca nu aveau ce cauta pe bloc... depinde de mai multe chestii, dar nu e ok sa faci asta cu dublu standard.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Esti contra naturii? Stii ce i-a spus Papa unui gay care a stat la Vatican 2 saptamani? Dumnezeu l-a facut asa si il iubeste asa cum este, deci trebuie sa se iubeasca si el.

| aXy99 a răspuns (pentru morfeo):

"Cu lesbiencele chiar n am nici o problema"
De ce? Ipocrizie? Standarde duble?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu, cu sustinerea ca e o boala psihica, esti in divergenta cu sustinerile Organizatiei mondiale a psihatrilor. Stii ca un conclav al episcopilor catolici din Europa au dat publicitatii un comunicat care sustine ca homosexualitatea nu este o boala, nu se poate trata si cer interzicerea asa ziselor tratamente.

| Vikaa a răspuns:

Imagineaza-ti prietenu tau ca fiind o fata, prin astfel de traume trec toate fetele.Nu toti gay sunt la fel, am o gramada de prieteni gay si sunt mega de treaba, nu au violat niciodata pe nimeni, probabil ala de l-a violat pe prietenu tau era mai mult ca sigur un depravat, dar nu toti sunt asa.Sunt persoane foarte deschise, mie imi spun din prima ce sunt si cum sunt, mi se pare ok sa imi spuna din prima ca dupa sa nu ma indragostesc si sa imi spuna dupa ca lor de fapt le plac baietii.Ma simt in siguranta cand stau pe langa ei, decat atunci cand as sta cu niste baieti hetero, stiu ca n-o sa ma asalteze printr-un tufis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu, dar mi s-a cerut părerea.winking
Și oricum părerea mea nu contează, dar e părerea Lui Dumnezeu, asta e dureros pentru unii...

| Apokales a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, sunt contra naturii. Daca natura l-a facut pe un individ cu cancer ar trebui sa acceptam ca o sa moara si sa nu luptam contra ei, sau orice alta boala cu care ai putea sa te nasti?
Si ce se va intampla cand isi vor castiga drepturile? Cred ca atunci vor ajunge la acel soft-language, nu-i bine sa fi homofob, sa iti manifesti ura in public cu replici de felul asta: "Poponari nenorociti, rupti in fund!". Stii ce? Cred ca este normal sa uram si sa ne manifestam aceste urii, macar verbal, vom ajunge ca in America unde iti este frica sa spui ca o persoana este negra, galbena sau alba pentru ca esti rasist, poti fi dat afara de la locul de munca sau mai stiu eu ce.
Si de ce a acceptat Papa asta?! Pentru ca, cred eu, ca Papa poate sa faca un update la toate acestea de dragul puterii.
Si mai este un lucru ce nu-mi place la aceste manifestari LGBT, mamutareala. Ce dracu' se tot maimutareasc oameni in toata firea, zici ca-s opriti la fund de atata p***. Nu pot marsalui ca niste oameni maturi, ce-s cu toate tampeniile alea?

| johnnny123 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Stiu ca rasismul nu a disparut. Dar asta nu contrazice ce am afirmat mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Este adevărat că m-am exprimat greșit. Am fost interesată o perioadă de acest subiect și îmi dau seama prin câte trec.

| Drimmero a răspuns:

Despre comunitate in sine nu una foarte buna, are un impact negativ asupra multor domenii si deja ma dezgusta total, dar ca indivizi luati separati nu ma deranjeaza, adica m-as purta frumos cu o persoana gay, lesby, bi din principiu ma comport frumos cu oricine e om cu mine, nici nu ma pasioneaza cine cu cine si-o trage, reactionez doar daca mi se sare in cap cu orice fel de persoana.