| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Ce parere aveti despre mediul online? Credeti ca e rau sa iti petreci asa majoritatea timpului? Am auzit multe persoane care spuneau ca totul e ireal. Sunteti de acord?

Eu la un moment dat m-am saturat sa ma gandesc ce apreciez sau la ce postare comentez pe Facebook, pentru a nu fi judecata dupa. Imi pusesem toate aprecierile si grupurile pe privat.
Asa ca mi-am facut un al doilea cont unde puteam fi eu. Mi-am facut multi prieteni cu care socializez.
Pe contul personal nu am mai intrat toata vara. Cand am intrat azi, nu aveam nici macar un mesaj, in timp ce pe celalalt, daca lipsesc doar o zi am o gramada de notificari.
Pe forumuri e amuzant de asemenea. Am multi prieteni cu care vorbesc aproape zilnic.
Stau si ma gandesc ca daca nu era mediul online nu as fi intalnit vreodata acei oameni faini, din alte tari sau chiar din Romania.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Endoryus are dreptate in ceea ce scrie,si eu spun la fel,as mai adauga faptul ca e bine sa inveti ceva gen o limba straina,dar nu e bine ca asta duce la depresie, tristete, anxietate, obsesie compulsiva, plus multe alte efecte fizice, totul cu limita

| T0T a răspuns:

E ok mediul online atâta timp cât nu te acaparează prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeti ca e rau sa iti petreci asa majoritatea timpului?" Da si nu. "Normal" e bine sa iesi pe afara sa vorbesti cu oameni adevarati iada iada iada, dar ce te faci daca dai doar peste prosti si falsi? Cum ai zis si tu, poate aici (mediul online ) gasesti si ceva mai bun chiar daca e mult stricat si pe aici. Nu cred ca exista un raspuns corect la intrebarile tale.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru anonim_4396):

Umm..de asta suntem in categoria Conversatii si de asta nu prea dau funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea timpului nu.Dar e ok sa vorbesti in mediul online.Numai ca nu trebuie sa traiesti in el, nu e normal sa nu ai prieteni si in viata reala

Răspuns utilizator avertizat
| nhhv a răspuns:

Poate că pare stupid, dar eu cu ajutorul mediului online am reușit să învăț engleză și să-mi dezvolt vocabularul, dar am cunoscut și oameni extraordinari și nu regret. Depinde și cum îl folosești. În unele situații este prielnic, dar alteori toxic și când zic toxic fac referire și la oameni. Nu toți îți vor binele, fie că vorbim de prietenii care înfloresc în mediul online, fie că vorbim de prietenii vechi. Eu mi-am luat țeapă în ambele cazuri și de atunci tind să am grijă.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru nhhv):

Si eu tot de pe internet am invatat engleza. happy