| MisterKat a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica care este "trendy-flendy" in Romania la ora actuala? Va place? Mie sincer nu, toti cocalarii si pitzipoancele care au ceva banuti facuti prin Spania la capsunei se apuca de un computer, baga acolo o voce si gata...
Si ex. Inna, cautati pe Internet un interviu cu ea. Fata asta canta numai in engleza, dar la un interviu filmat in Ungaria, a fost varza. Acum sa imi explicati voi cum poate uita cineva engleza asa de usor, cand canta toata ziulica numai in aceasta limba. Eu stiu ca cu o melodie in engleza s-a lansat. Oare ea o stii macar un pic de engleza? Oare stie ce spune in acele versuri?!

http://www.youtube.com/watch?v=RriwwGHCNYg&feature=relat ed

O zi buna!

Daniel.

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Frate... e "paf" inna... dar stii care e treaba cu astia... ei stiu ca sunt praf... dar stiu ca cocalarilor( e premisa cacofonia)le place oricum... ce daca nu are voce... ce daca face playback... e unikt...si invidiata.
Asta e international artist?
Frate daca dai pe utv kiss tv numa' genu asta de muzica... un fel de house cocalaresc.

5 răspunsuri:
| MisterKat explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre! happy
Nu numai pe Kiss TV "muzica" aceasta e in mare voga... Pe UTV, Music Channel... Dar si in Polonia, Ungaria, Bulgaria "muzica" house din Romania. e in mare voga. Iar faza cu interviul. a fost clar "paf"! laughing Toti cantaretii din Romania isi lanseaza melodii numai in engleza, dar eu as vrea sa mai aud si melodii in limba romana, nu de alta. dar traim in Romania si asta e limba oficiala a statului, nu engleza.(nu sunt un ultra-nationalist precum Vadim, dar mie imi place limba romana, suna mai bine decat olandeza, de exemplu.).

O seara buna tuturor! Astept raspunsurile voastre in continuare!

Daniel.

| MisterKat explică:

Bad-Romance, daca ai observat, am facut unele greseli cu intentie. de ex: "trendy-flendy" etc, iar tu daca crezi ca eu locuiesc intr-un sat. atunci esti un 0 barat! Nu iti permit sa ma faci pe mine taran. Da, sunt din provincie, banuiesc ca tu esti din Bucuresti. de aia esti tu asa de tupeista. Ma rog, daca ma bag in tarate ma vor manca porcii, asa ca te las! PA!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da chiar asa......are melodii in engleza si la acest interviu e praf

| simoSTAR a răspuns:

Da, ai dreptate.si partea cea mai nasoala e ca in fiecare zi apare cate o "vedeta" de genu'...

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

In primul rand cand incerci sa faci glume fara nici un sens, ar trebui sa te vezi pe tine intai si dupa acea pe ceilalti chatterbox, al doilea rand se spune "trendy fansy" nu cum ai scris u.sau whatever poate asa se spune pe la tine prin sat sau oras unde stai, al treilea rand te iei de inna si spui ca nu stie engleza ...bine, poate nu stie ea engleza dar u nu stii limba romana prea bine?(" stiu ca cu o melodie ","muzica care" -- 2 cacofonii, asta aa ca sa fii tu impacat cu ideeawinking ) Doar stii vorba aia: nimeni nu-si vede lungul nasului, in schimb il vede pe al celuilalt.