| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o persoană atrasă de pericol, căreia îi place să riște și căreia nu îi e teamă să se avânte în necunoscut?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Părerea mea e cam împărțită.
Într-un fel apreciez curajul persoanei respective dar în alt fel nu e bine nici să te atunci așa în necunoscut fara sa conștientizezi pericolul.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i imatura si este incapabila sa judece situatia corect, de aceea se avanta fara sa gandeasca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Buna, Rosalia!
Nu am o parere prea buna despre genul ala de persoane, nu cred ca sunt foarte inteligente.
Le apreciez pentru ceea ce fac, daca isi cauta adrenalina in actiuni utile, de exemplu sa salveze alte vieti, ori pentru a descoperi lucruri.

| floresdemayo a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu mai e Rosalia. A încheiat contractul.
Acum e SefirinKizi. ))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru floresdemayo):

A fost si baiat, pana la Sefi... asta laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, dar a incheiat contractul cu unele nickname-uri (dovada e că și-a luat bye-bye de pe acestea).
Acum e Sefirin tongue (până la următorul cont)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu am prins bye-bye-urile, sau nu le-am inregistrat.
Vine imediat declaratia "sunt Rosalia...", sub forma de intrebare.

| cristi202 a răspuns (pentru floresdemayo):

Cam multe contracte a avut...
Chiar saptamana trecuta ma intrebam in ce se va metamorfoza. Daca la ultimele "contracte" am realizat repede cine era, de data asta nu a fost asa happy.
Se pare ca metamorfoza face parte din viata ei (online). happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, parca am mai vazut intrebarea asta o data thinking

O parere... normala, sa zic asa. Atat timp cat face ce ii place si nu face rau nimanui, foarte bine big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îi admir curajul. E o neînfricată. happy
(probabil și constituția, dar si sănătatea ii permite).

| Hammurabi a răspuns:

Probabil e o persoană destul de imatură dacă e vorba de un risc și pericol fizic.
După 35-40 de ani, oamenii nu prea mai fac așa ceva.

| Nirvanaaa a răspuns:

S-ar putea sa aiba probleme la un moment dat. Trebuie sa mai gandeasca si rational.

| Seba2013 a răspuns:

Ca are pete si vrea sa si le mentina vii. Parerea mea este sa se curete si sa le uste(sa creada taina botezului). Si sa se unga cu compozitia Lui Dumnezeu ca sa fie stabila si sa i se aprinda o lanterna in mijlocul beznii, ca nu cumva sa paseasca in gol si sa moara.
Dupa aceea sa nu se mai profaneze ci sa ramana fara pata. Sa umble tot timpul unsa si sa se fereasca de necuratie. Atunci va fi necondamnata si perfecta. Romani 12:1 spune: să înfăţişaţi trupurile voastre ca pe o jertfă vie, sfântă, bine plăcută lui Dumnezeu,(este permis sa ne manjim doar pentru "un timp" esential). Restul timpului trebuie sa avem o inima curata, fara amestec cu porneia.

Israelitii ajungeau curati si iertati doar cu o MOARTE, asa si noi trebuie sa murim fata de pacat si iubire de pericol. Cine se apropie de sarpe va fi muscat. Acea moarte ii ajutau sa se caiasca si intoarca(metanoia).Sa nu mai faca greseli si sa le ingroape.

22. Apoi a grăit Domnul cu Moise şi a zis:
23. "Să iei din cele mai bune mirodenii: cinci sute sicli de smirnă aleasă; jumătate din aceasta, adică două sute cincizeci sicli de scorţişoară mirositoare; două sute cincizeci sicli trestie mirositoare;
24. Cinci sute sicli casie, după siclul sfânt, şi untdelemn de măsline un hin,
25. Şi să faci din acestea mir pentru ungerea sfântă, mir alcătuit după meşteşugul făcătorilor de aromate; acesta va fi mirul pentru sfânta ungere.

| gritt a răspuns:

Se uita la prea multe filme si e cam lipsita de discernamant.

| AndreeaMihaella a răspuns:

Daca are 14 ani e normal. Daca are mai mult e cam imatura si probabil a fost tinuta din scurt toata viata si asa se razvrateste ea. Totusi, imatur si cu o persoana din asta nu ai un viitor prea bun.