| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Nokia X3-02?
Vreau sa imi raspunda cineva care are. happy

Ce probleme ar putea avea, cam cat rezista bateria, daca e rezistent, etc...
Multam`!

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Nu am telefonul, dar am gasit intrebarea sapand in categoria "Fara raspuns"... big grin
Am fost interesat de telefon in trecut si din comentariile citite pe forumuri, pot spune ca bateria de 860 mAh e cam slabuta, dar odata formatata e acceptabila (pana la 3 zile cu activitate moderata, fara accesarea intensa a Internetului, fara multa muzica), ecran slab (e si rezistiv, e si mititel, cu diagonala de doar 2, 4").
Ca design, arata foarte bine, insa inainte de a decide sa cumperi unul trebuie sa te interesezi de caracteristicile sale, pentru ca vine in 2 variante: procesor RM-775 cu frecventa de 1 GHz, memorie ROM de 256 MB si RAM de 128 si procesor RM-639 cu frecventa de 680 MHz, memoria ROM de 128 MB si RAM de 64 MB.
Despre rezistenta nu am citit nicaieri, dar personal il vad destul de sensibil.

| Cherilyn a răspuns (pentru GregHouse):

E pentru sora mea, iar ea are tendinta de a sta foarte mult pe net si de a asculta tot timpul muzica...
Are un Sony Ericson Elm de 5 luni si il incarca in fiecare zi, pentru ca si-a batut joc de el. In concluzie, are nevoie de un telefon cu baterie rezistenta si vrea un model clasic, ori unu "touch&type".

Aseara i l-a imprumutat un coleg de serviciu si l-am testat eu.
Pozele nu ies bine, desi camera e de 5MP asta o nemultumeste.
In rest, e cat de cat ok. Ii plac telefoanele subtiri, de culoare alba, sa fie cat de cat feminine si usor de utilizat.
Nu cred ca i-a placut modelul asta si de aceea cauta ceva care sa i se potriveasca si sa fie si la un pret convenabil...
Noi suntem "abonate" la telefoanele marca Sony Ericson si cred ca si-ar dori unul tot de la firma asta. happy
Mersi de raspuns. big grin

1 răspuns: