| FarmaColt a întrebat:

Ce parere aveti o meditatie pe care o gasesti pe internet care spune ca ajuta la imbunatatirea sistemului imunitar, oare chiar ajuta?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Exercitiul de meditatie te ajuta sa iti pui mintea in echilibru si sa te linistesti.
Evident ca daca faci yoga des ti se imbunatateste sistemul imunitar.
Nu degeaba se spune minte sanatoasa, corp sanatos.

| FarmaColt explică (pentru LordCristobal):

Pai si oare daca poti sa iti pastrezi sanatatea mentala doar cu meditatii, yoga, calatorii, sa ai 3 chestii pentru care esti recunoscator, afirmatii pozitive zilnice?

| LordCristobal a răspuns (pentru FarmaColt):

Da dar pe de alta parte trebuie sa fii si productiv si sa fii multumit cu ceea ce ai facut si faci in viata, adica sa fii multumit de tine in prezent.

| FarmaColt explică (pentru LordCristobal):

In chakre crezi? nu stiu ce sa zic, oare te ajuta cum le activezi?

| LordCristobal a răspuns (pentru FarmaColt):

Da,dar trebuie sa ai un nivel foarte bun de spiritualitate ca sa le activezi si sa fii împăcat cu tine insuti.