| maftei342132 a întrebat:

Ce parere aveti, oamenii cu gandire analitica automat au si gandire logica? Propria mea parere este,daca ai minte analitica ar trebui sa iti mearga si iq cat de cat bine, dar nu neaparat sa ai iq unui inginer, dar e doar o parere.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu tot confuzi meseriile cu inteligenta. Pe toate conturile pe care le faci.

| maftei342132 explică (pentru suntserios):

Pai am zis mai sus daca mintea analitica are vreo legatura cu logica, nu am zis nimic de joburi la intrebarea asta, pai da man, programatorii cum esti tu, 99% aveti iq foarte bun, ca mai e cate unu angajat pe la stat pe pile aia e, dar in rest sunt buni toti pe inteligenta, poftim tu ai zis ca esti empatic si iq bun dar nu tocmai foarte inteligent, eu zic ca daca esti programator cum zici tu, daca esti ca nu te cunosc ai iq foarte bun oricum minte analitica ai te-am vazut ce raspunsuri dai, esti atent la ce se vorbeste.

| suntserios a răspuns (pentru maftei342132):

Nu a nicio legaura meseriile cu inteligenta, fie ca esti programator, inginer sau medic nu inseana ca ai vreun iq peste medie. Si nu iti mai fa 1000 conturi pentru aceeasi intrebare...

| maftei342132 explică (pentru suntserios):

Cu iq te nasti in principiu tu ce zici? eu asa as zice poti sa-l mai cresti dar asa putin, ca nu poti sa ajungu la nivelului lu Einstein.