| AvalohAlyn a întrebat:

Ce personalitate din Romania apreciați? Și de ce?
Eu pe Corneliu Vadim Tudor(R.I.P,apropo) care a fost unul dintre cei mai mari patrioți și luptători pentru dreptate dar și o enciclopedie vie,era foarte inteligent,pentru mine e un exemplu de om care își iubește cu adevărat propria țară și pune România pe primul loc

Dar sa trecem peste asta, ce personalitate apreciați din Romania?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Mai rar asa enciclopedie: https://www.youtube.com/watch?v=N62wiVO5-K8 :))

| Dismally a răspuns:

Era si un dictionar chiar: https://www.youtube.com/watch?v=KH-_HxP0CXg

| AvalohAlyn explică (pentru Dismally):

Păcat că tu nu ai văzut și părțile lui bune, adica marea dragoste de țară și faptul că era "toba"de carte și cultura generala.Eu vreau sa devin ca el, pentru mine e un model, adica vreau să dobândesc cultura lui generala de acum și pana în viitor.
R.I.P Vadim Tudor,o legenda,eu îl apreciez pentru curaj,cultura generala pe care a adunat-o, faptul că era cinstit și că se lupte pentru dreptate mereu. Sper sa ajung și eu macar un sfert ca el când vine vorba de cultura generala și la asta o sa incep sa lucrez.

| Dismally a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Calitatile pe care le avea nu neaga acele defecte... Nu asa te comporti cu oamenii, asta demonstreaza ca esti doar un gunoi, indiferent de cultura ta generala.

| Vântulalb a răspuns:

Respect pentru CVT. Dar cultura ta e cam limitata, informatiile istorice nu merg prea departe. Cauta in perioada interbelica sau chiar mai inainte si vei vedea mari personalitati care chiar s-au sacrificat (ei personal sau cu averile lor) pentru tara. Nu doar declarativ.