| ally_9498 a întrebat:

Ce sa fac daca imi place de un baiat si lui ii place de mine si el are iubita si nu orice iubita, pe prietena mea?
Raspundeti urgent va rog. Ofer funda

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Ai doua variante: Ori cu el, ori cu ea. Poti sa ii spui ei ca el iti tot face avansuri si ca va avea de suferit, dar totodata exista riscul si sa nu te creada in cazul in care e indragostita (si sti ca dragostea e oarba).
Ori sa stai cu el, sa te certi cu prietena ta, sa te intepe si sa iti vorbeasca urat la tot pasul. Poate nici tu nu vei ramane cu el mult timp daca e genul de baiat caruia ii fug ochii dupa altele in timp ce e cu prietena de mana, asa ca gandeste-te bine ce faci. Poti pierde o prietenie pentru un baiat care pana la urma poate nu il va avea nici una.
Si mai exista si a 3-a varianta: Sa te faci ca nu sti nimic, sa ii dai prietenei tale doar un avertisment de departe cum ca prietenul ei ti se pare putin cam afemeiat, iti faci datoria de prietena si o avertizezi, si mai departe ea decide (daca va deschide ochii). Iar pe el il lasi in pace, nu ii mai raspunzi la avansuri, nu ii mai zambesti, ii arati ca nu esti interesata de el.Ba mai mult ii poti spune ca nu e frumos ceea ce face cu prietena ta! Asa ii dai de inteles ca nu iti plac tipii ce se joaca cu sentimentele fetelor.
In cazul in care el alege sa se desparta de ea, si nu esti tu motivul. poti vorbii cu prietena ta, ca e dragut si ca ai incerca tu o relatie cu el daca ei nu s-au mai inteles. Daca sufera mai bine mai asteapta big grin Bafta!

5 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Dacă lui îi place de tine atunci de ce este împreună cu prietena ta cea mai bună?
ÎNTREBARE ESENŢIALĂ...

| niku93 a răspuns:

Foarte urat daca te bagi peste ea. daca as fi in locul tau, i-as spune ei despre ce "sentimente" are iubitul ei.

| doggie a răspuns:

Parerea mea e sa te combini cu el ca oricum ea nu o sa fie foarte fericita cu el si daca tie iti place de el.sunt sigur ca o sa inteleaga oh go on

| Rox3tte a răspuns:

Nu te baga peste relatia lor daca zici ca e pr ta.