| Annitu a întrebat:

Ce se înseamna dacă plouă (e urât afară) de baba mea?
dar dacă e soare? big grin

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Aceasta este o superstitie si nu cred ca are vreo insemnatate.
Daca timpul este rece, innorat, ploua ori ninge inseamna ca tot anul vei avea zile mai agitate si mai putin frumoase, iar daca ziua este senina ar insemna ca totul iti va merge din plin. Vezi si tu ca acesta superstitie nu are nici o noima. Sunt doar 9 zile, in total, de la inceputul lunii martie care sunt denumite babele. Din batrani se mai spunea ca babele poarta 9 cojoace in prima zi si tot da jos cate unul pana in ziua de 9 inclusiv, cand ar trebui sa fie cald, soare si sa ne bucuram de un timp frumos de primavara.
Mie imi place aceasta explicatie care "este mai credibila" si oricum daca vine caldura si noi incepem sa dam jos din imbracamintea de iarna si vom ajunge astfel sa ne imbracam, mai subtire pentru zilele calde, insorite si placute de primavara.
Sa ai o primavara frumoasa, sa fii sanatoasa si iti ofer un buchet de ghiocei virtuali, pentru maine, cand este ziua de 8 Martie, ziua noastra a tuturor Evelor de pe pamant.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa va fi viața ta de peste an plină de supărări pentru care vei vărsa lacrimi sau senină dacă este soare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca nu e locul cel mai potrivit pentru acest raspuns, dar nu ti-am putut trimite mesaj. Sorry. Pai un reprezentat avon trebuie sa adune comenzi de la diferite persoane, apoi sa puna comanda pe net, iar dupa vreo doua zile un curier iti va aduce produsele pe care trebuie sa le imparti clientilor. E simplu. Eu o sa incerc sa iti trimit id-ul meu pe privat pentru. mai multe detalii.happy