| xtrsm a întrebat:

Ce se întâmplă dacă fac un abonament aici în Germania pe adresa unui neamț care mi-a oferit cazare și anmeldung pentru ca lucrez la firma lui si in care scrie ca imi este interzis să închei contracte pe adresa lui? As vrea totusi sa fac, nu cred că va observa pentru ca eu folosesc locuinta si cutia poștală.

1 răspuns:
| AnemonaP a răspuns:

Din moment ce scrie in contract acest lucru, are tot dreptul sa te dea in judecata, parerea mea. Insa, din moment ce locuiesti acolo, nu inteleg de ce nu ai avea dreptul sa foloseti adresa.
Un abonament dureaza intre 1 si 2 ani. Este posibil sa afle in tot acest timp. Sau nu, cine stie. Ai grija, trebuie sa iti asumi acet lucru.