| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce tipologie de persoane vă enervează?

15 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu mă enervează persoanele, ci acțiunile lor rele, imorale (furatul, ucisul etc).

| laSoledad a răspuns (pentru Celcestietot):

Actiunea vine din ce ganduri, principii, credinte are si din felul lor de a fi. Se trage din tipologia sociala si psihologica. Mai stii la scoala cand conturam caracterul unui personaj bazat pe actiunile pe care le facea si din dialogul cu ceilalti? Apoi, ne dadeam seama in ce tipologie psihologica si sociala intra, astea find cauzele de baza pentru actiunile sale.

| Celcestietot a răspuns (pentru laSoledad):

Da, dar totul tine de acțiuni, nu de om. Poți să fi o bestie de 2 metrii și să fi o persoană morala, poți să fi cel mai tatuat om și să fi cel mai săritor când are omul nevoie de tine. Acțiunile te reprezintă, nu corpul, eu la asta mă refeream. Putem spune : nu judeca o carte după copertă. Mai întâi acțiunile și după vedem ce fel de om ești, nu punem corpul înaintea acțiunilor.

| laSoledad a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar nici nu vorbeam aici de corp, discutia era despre faptul ca principiile, credintele si gandurile pe care le au pe moment le genereaza actiunile. Si pe baza alora se pot stabili tipologii de oameni.

| laSoledad a răspuns (pentru Celcestietot):

Gandu-i la baza actiunii. De aia se si zice ca nici cu gandul sa nu pacatuiesti.

| Celcestietot a răspuns (pentru laSoledad):

Bine spus.

| acerr a răspuns (pentru Celcestietot):

Agree

| mentholinks a răspuns:

Genul de fete care arata foarte bine, sunt dornice, dar doar stârnesc poftele în mulți bărbați fără sa ii lase sa le iubească cum se cuvine.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Niciuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia care sunt copii care ascultă 5gang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăudăroșii, bârfitorii, incompetenții etc

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Needucatii si prostii.

| christine99 a răspuns:

Persoanele necinstite si cele care isi urmaresc doar partea lor indiferent despre ce ar fi vorba.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Oamenii profitori.