| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea, are cateva prietene. si iese mereu cu ele, dar pe mine nu ma intreaba daca vreau si eu sa ies, ma simt data pe dinafara sad ce sa fac? vreau si eu sa ies cu ele, dar cand o sun nu-mi raspunde. la petreceri nu ma invita. de ce oare? sad mereu zice ca ne intalnim la ora x. si numai vine sad si mereu stau sa o astept.

ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai vad ca te cam exclude din viata si din activitatiile ei, daca se comporta asa, atunci ar fi cazul sa porti o discutie serioasa cu ea, sa ii spui ce simti, si sa vezi ce iti spune... daca se va purta tot asa cu tine, atunci mai bine las-o in pace, nu o mai baga in seama, iesi cu alte prietene, fa ceea ce iti place, doar nu cred ca e singura fata cu care poti sa iesi, sa vb, sa te distrezi, bafta!

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si tu crezi ca e prietena ta? Vezi ce prietene mai are si incearca sa iesi cu ele daca le cunosti.

| Dan a răspuns:

Draga, mai discuta si tu cu ea, vezi ce nu ii place, incearca sa fi mai deschisa fata de ea.

| Black a răspuns:

Daca te mai cheama undeva: zii ca vii si apoi nu te mai duce laughing
sa vada si ea cum e; daca te intreaba daca iesiti sau ceva sau daca iti spune ca ce frumos a fost la o petrecere la care nu ai fost invitata, inventeaza ceva... ca ai fost plecata la munte sau ca ai fost la film cu nu stiu cine; nu prea suna a cea mai buna prietena straight face se pare ca pentru ea nu esti cea mai buna prietena... fa-ti alta xD

| Ionutzsa a răspuns:

Daca face asa ceva e clar ca ea nu te considera "cea mai buna prietena", numai tu crezi asta.
Eu zic s-o lasi si tu balta pe ea si sa incerci sa-ti fac noi prietene, sa iesi cu ele si s-o lasi in urma pe tipa asta big grin
P. S: o sa vezi ca o sa-si dea seama singura ce-a pierdutwinking

| Pampam a răspuns:

Doamne! O prietena adevarata nu ar face lucrul asta! Din cate zici tu nu-i pasa. De ce nu incerci sa iesi cu alti prieteni de ai tai (Banuiesc ca ea nu e singura ta prietena) si sa-i arati ca de fapt nu-ti pasa. Nu stiu prea multe pentru ca nu ai dat detalii. Insa s-ar putea sa se foloseasca de tine. Eu am patit foarte multe cu o fata pe care am considerat-o mai bine de un an si jumatate cea mai buna prietena, iar cand am rupt-o cu ea am observat ca indiferenta o doare cel mai tare. Incearca! Poate ca va realiza ce pierdewinking:*

| georgik21 a răspuns:

Nu cred ca este prietena ta si cred ca profita de tine.Ar trebui sa-ti cauti o alta prietena sau poate chiar mai multe.Incearca sa vorbesti deschis cu ea, poate nu'si da seama ca te raneste. Daca si asa continua sa te marginalizeze cand este cu alte fete, exclud'o din viata ta alta varianta n'ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca aceasta persoana nu iti mai este prietena,,,,,,,,, pur shisimplu uita de ea...si cand ea o sa ramie tot in asa stuate o savezi cum o sai para iea bine atunci...