| onename a întrebat:

Chiar va trebuie dovezi sa credeti ca Dumnezeu exista?

8 răspunsuri:
| DontHaveANamee a răspuns:

Cum spunea profa de religie : "El ne-a dat destule informaţii despre el, dar ca orice om, a pus punct undeva.". Eu sincer cred 5o %. Dar totuşi mă enervează foarte mult persoanele care se dau drept credincioase, şi de fapt înjură de se rup, pentru că au călcat strâmb pe scările bisericii. oh go on

| Cristianne a răspuns:

Hăh,personal,neg existența lui, deci da, îmi trebuie dovezi.happy

| Infraverde a răspuns:

Nu, ştiu deja că nu există.

| Pisiquee a răspuns:

Cum zice profu de religie, toți spun că există, dar de existat nu zice. E cam ciudat thinking El ne explică cu o chestie : "De exemplu dragii mei elevi ( chatterbox ) : Eu mă duc la un consiliu de profesori, și spun că 2+2 =4. Vine unu și spune că 2+2 = 5. E adevărat ce zic eu, dar nu scrie niciunde că nu-i adevărat ce zice și el."
Mai ales că Eistein a descoperit că 2+2 = 5. (Dacă îmi amintesc eu bine, Eistein era thinking ). Hai să lăsăm matematica.
Deci trebuie credință să crezi. Nu trebuie dovezi.
Și mă rog, dacă ai crede în el, ce ai de pierdut? Mai ca sigur ai de câștigat. Doar cine credeți că ar inventa Biblia? Mihai Eminescu? Să scrie poezii? Sau mna, altcineva.-_-
Mie una nu-mi trebuie dovezi, dar dovada e în cartea aia numită Biblie.

| Cristianne a răspuns (pentru Pisiquee):

Deci tu crezi că Biblia a fost scrisă de dumnezeu.straight face

| Pisiquee a răspuns (pentru Cristianne):

N-am zis că a scris-o Dumnezeu.winking
Ea a fost inventată de El. Dumnezeu a scris-o prin apostoli și oameni aleși de El. E o diferență happy.

| Cristianne a răspuns (pentru Pisiquee):

Yeah...sure.

| onename explică:

Nu pot sa cred. Eram absolut convinsa ca voi citi numai raspunsuri gen ' nu trebuie dovezi sa crezi, chestii de genul. Am ramas total surprinsa. Eu cred cu toata fiinta mea pentru ca intotdeauna cand am avut nevoie am fost ajutata de EL. Aveam momente in care credeam ca nu mai este nimic de facut, spuneam o rugaciune si totul se schimba in bine.