| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza comportamentul unui om, dar ceea ce simte conteaza vreodata ca se comporta cum este facut sa se simta?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Conteaza totul, dar daca acel om este frustrat, nu trebuie sa arunce in mine cu mizerii pe gura sau in altul. Nu este corect asa?

| StrongHeart a răspuns:

Nu poti sa ai control asupra a ceea ce ti se intampla dar poti sa decizi cum reactionezi la ce ti se intampla.
In mare parte cum te simti tine de tine, ca poti sa lasi lucrurile sa te afecteze sau nu.Tu ce alegi? Sa fi maleabil sau sa ai control asupra vietii tale?

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Pai si cand rauttciosii din jur sunt realitatea ta, ce poti sa simti sa fi altceva in asta?

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu pui la suflet, sa le arati ca esti mai bun ca ei, nu prin violenta, ci croindu-ti propriul drum pentru ca esti cu mult peste ei.