| Andrei2421 a întrebat:

Credeti ca este adevarat faptul ca banii te fac mai lacom?

Ce ati alege dintre Bani sau Dragoste?

Răspuns Câştigător
| DavidMiron a răspuns:

Articolul acesta spune tot :

http://minteasicorpul.ro/sunt-banii-importanti-cu-adevarat/

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca ambele sunt necesare. Totusi, odata ce faci mai multi bani, te cuprinde lacomia care preia si dragostea si tot. In cazul financiar, consider ca ar trebui sa te incadrezi pentru o viata fericita undeva la mijloc, sau putin peste limita.

| LaLaura a răspuns:

Cred ca avem nevoie din fiecare cate putin, sa incercam sa avem o balanta.
Daca o sa ai doar dragoste, si esti sarac, vrei bani.
Daca ai doar bani si nu ai dragoste, la un moment dat vrei si iubire, la fel ca Ion din romanul Ion.
Noi oamenii suntem foarte greu de multumit, mereu vrem mai mult.
Deci ambele in proportii cat mai apropiate, poate dragostea sa fie mai mult, pana la urma nu iei banii langa tine cand te simti singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

Da ce draga cum sa ai bani si nu ai dragoste? Sa vezi cum vin femeile dupa tine ca metalul dupa magnet.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia e dragoste? sau e dragoste pentru bani?
Degeaba ai bani, daca femeia ii vrea doar pe ei, si nu pe tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

Oricum barbatul primeste ce doreste.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca spui tu, asa o fi, eu nu sunt barbat tongue

| RAY a răspuns:

Sincer cel mai mult conteaza mintea,degeaba ai banii aia sunt limitati daca nu-i pastrezi se duc, iar cu dragostea si ea se duce daca nu sti sa o pretuiesti, eu nu inteleg de ce banul e vazut ca ceva negativ eu unu cred ca a fost mai buna inventie umana, cu banul poti cumpara multe,isi ofera libertate, sa ai ce isi doresti etc,iubirea e un sentiment emotional, dragostea in spatele ei sunt interese sexuale si materiale, eu dintre ele aleg doar ratiunea de le sti gestionia,inteleptiunea as vrea sa o dobanesc,daca ai banii ai sex nu dragoste,cu banii nu cumperi efectiune cuiva,da sexul ai pe banii, cumpara tu o iubire materna care tiar da viata pentru copilu ei, cu lacomia, da te face desiur, nu vad nimic rau in a vrea sa ai mai mult, dar totul are o limita, dar omul e prost aduna pentru 10 vieti, e asa suntem negam ca murim in fiecare clipa o data murim de tot

| neutrino a răspuns:

Dragostea nu este conditionata de lipsa banilor. Poti avea parte de amandoua. Asadar, le prefer pe ambele, in acelasi timp.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai bani vrei dragoste, daca ai dragoste vrei bani.
Si totusi eu as alege dragoste.

| Dariusuu a răspuns:

Aș alege SĂNĂTATE!

Dacă am sănătate le pot avea pe ambele.Nu e ceva rațional, nu e ceva logic e ceva ce eu vreau!

| immaBeast a răspuns:

Dragostea nu există, oamenii nu " iubesc ", iubirea este un interes faţă de persoana de lângă el.
Oamenii sunt plini de interese personale, nu facem nimic din inima, totul a fost din intereses, este şi o să fie mereu aşa.
Cât timp x-ulescu' îmi oferă ceva, îi ofer şi eu ceva, atâta tot, nimic mai mult.

| afabunicorn a răspuns:

Frt, sincer acum, batem noi câmpii ca preferam dragostea, dar suntem intr-o fuga constanta dupa bani. Ai nevoie de ei mai ceva decât iubirea. Afectiune primesti oricum de la familie and stuffs, dar banii ii faci tu singur si au o anumita valoare pentru tine. Pe cand. iubirea? Poate oricând sa dispara, poti fii oricând inselat, sau poti sa te indragostesti oricând de altcineva. Iubirea nu e ceva permanent si căsătoria nu e bazata deseori pe iubire. Ca sa rezisti intr-o căsnicie, ai nevoie de devotament, control de sine, bani si sa iti respecti si suporti partenerul. So that's it, avem nevoie de bani.