| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca in viitorul apropiat o sa putem sa ne teleportam?
Cand zic viitorul apropiat ma refer peste 50-80 de ani

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prima data vii la mine, la Lucca, iti dau un Limoncelo de te lingi pe bot. ( Cum stai cu ochii? )

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Eu unul nu cred asa ceva. Doar daca ne viziteaza extraterestrii. Noi nu cred ca vom putea sa facem asa ceva cu oamenii cu toate ca teleportarea e posibila la alte lucruri datorita a nu stiu cum se numeste smecheria aia. Citisem odata dar nu mai stau sa caut acum

| August99 a răspuns:

Nu cred

| Juviia a răspuns:

Nu stiu, eu cred ca vom fii ca Harry Potter

| madddd a răspuns:

Nu prea cred asta. Nu înseamnă însă că acest lucru este imposibil. O echipă de cercetători elveţieni a reuşit să teleporteze starea cuantică a unui foton, pe o distanţă de 25 de kilometri. Dar de la foton la om e cale ca de la cer la pamant. Au durat aprox. 2020 ani pentru a fi realizabila teleportarea unui foton. sigur ca intr-o suta de ani nu se va reusi nimic altceva.

| MariaDN2002 a răspuns:

Dacă s-ar găsi vreun geniu care să inventeze s-ar putea.dar există si riscuri. dacă te teleportează unde nu vrei sau nu te teleportează de loc si triminte undeva de unde nu mai poti iesi?!
Este cam imposibil. nu s-a inventat inca tehnologia si mintea geniala de care este nevoie sa constriasca asa ceva ^^

| anonim_4396 explică (pentru MariaDN2002):

Poate chiar azi s-a nascut acea minte geniala

| MariaDN2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate :/