| hypothesis a întrebat:

Credeti ca majoritatea femeilor apreciaza baietii/barbatii care vorbesc inteligent, glume/ironii inteligente (atunci cand trebuie desigur)? Stiu ca femeile au si o parte rationala, pe langa cea emotionala. Vorbesc de categoria de femei capabile sa inteleaga anumite lucruri ca asa multe doresc pupate in fund si doar dulcegarii? Sau toate vor ce am scris la sfarsit? Deci, fetelor, daca sunteti luate tare si puse in dificultate de barbat, chiar daca nu va descurcati, va place acest lucru sau va displace?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Fiecare fata difera, e deja cliseic sa mai mentionez asta. Personal, consider inteligenta un punct de referinta atunci cand ma gandesc la a avea o relatie cu un baiat. Merg pe urmatorul rationament... Intr-un cuplu e nevoie de intelegere si comunicare. Corect? Daca eu ii spun ce am pe suflet iar el nu desluseste doua cuvinte din cate am de zis, mi-am obosit gura degeaba. Chestia asta cu nu conteaza inteligenta nu tine prea mult cu mine. Chiar daca e sa se prefaca, devine evident. Astept de la partenerul meu intelegere nu linguseala. Uneori e mai bine sa ti se argumenteze ceva rational si realist, spre binele tau, decat sa fii tinut in puf chiar daca gresesti. Persoanei careia ii pasa de tine ii este necesar sa te cunoasca bine si sa aiba un nivel potrivit de inteligenta pentru a te ajuta sa te simti in regula cand esti ranit, sa zambesti cand esti trist, sa gasesti raspunsuri etc. Ironiile trebuie sa vina intr-o anumita masura. Se pot transforma in niste mici jocuri si e chiar nostim, fac lucrurile mai picante. Revenind, mai aduc un argument. Intr-un cuplu e necesar ca cei doi sa aiba o paleta de lucruri in comun. Nu zic sa fie identici, ar fi teribil de plictisitor, dar sa fim seriosi... Exemplu: eu ascult rock, ma pasioneaza materiile realiste, cant; nu as suporta un individ care toata ziua da maneaua la maxim si pe difuzor, care nu poate gandi logic, care nu apreciaza frumusetile din jur.
Femeile care asteapta doar linguseala(o reformulare a ce ai scris tu...) gasesc persoanele ideale pentru ele- mosi cu bani, tineri superficiali, persoane fara coloana vertebrala. Depinde si cum separi tu categoriile de femei. Fii realist. Nimanui nu ii pare rau sa auda o vorba de bine, niste cuvinte calde, sa primeasca o imbratisare recomfortanta intr-un moment greu in locul criticilor sfasietoare.
Daca as fi pusa in dificultate de un barbat, mi-ar placea intr-o anumita masura. Am ce invata de la el, imi dovedeste ca a atins o anumita maturitate. Relatia va fi incerta in prima parte probabil. Nu multe persoane isi asuma ideea de a sta langa cineva prea provocator intellectual. Poate parea greoi sau chiar e la inceput. Totul e sa fii sincer. Daca mi s-ar intampla, I-as zice ca ii admir inteligenta, l-as ruga sa clarifice uneori lucrurile pentru mine, as sti ca pot conta pe o parere rationala la nevoie. Cred ca daca m-as vedea dominate pe partea intelectuala, as incerca sa daruiesc mai mult prin romantism, afectiune, joculete etc.
Inteligenta e sexy. Atunci cand iti asumi anumite concept, idei, le ai clar in minte si stii sa le manipulezi e de admirat. Ma atrage enorm. Daca vine si cu unele ironii, e combinatia fatala pentru mine laughing. Cred ca m-as indragosti pe zi ce trece tot mai mult. As vrea sa vorbesc din experienta actuala, insa din pacate tot ce speram ca e relatia mea nu mai exista, s-a terminat din cauze exterioare(facultate in orase diferite, chiar tari diferite).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=nFrr3IDkzFs

Realitatea spusa in glume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ce am mai ras rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mai haios, 2 zile au trecut si nici o fata nu ti-a raspuns. stii tu "hypothesis" si lipsa de raspuns e un raspuns.