| Superior a întrebat:

Credeti ca o femeie misandra si un barbat misogin,capatand aceste tilturi din cauza suferintelor avute in alte posibile relatii sau neincrederii in sexul opus, s-ar potrivi?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar fi o totala lipsa de incredere dar si multe certuri comice, exista filme de genu, pe termen lung nu ar putea fi ceva serios, unul din ei se va indragosti si va fi gelos si tot va suferi in cele din urma

| Superior explică (pentru RAY):

De ce ar fi gelosi daca s-ar indragosti unul de altul?

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Nu ar fi capabili de incredere reciproca

| Andreeush a răspuns:

În nici un caz.

| SG1995 a răspuns:

Nu, categoric.

| Emma30555 a răspuns:

Nu ar merge decât dacă se schimba ambii și renunță la acel dispreț fata de sexul opus

| Steregoi a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Oricum aceste tipologii de oameni sunt plangaciosi. Nu pot accepta realitatea dintre sexe si isi pasteaza neincrederea si suferintele in Prezent. In loc sa devina o versiune mai buna in fiecare zi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot accepta realitatea dintre sexe si isi pasteaza neincrederea si suferintele in Prezent. In loc sa devina o versiune mai buna in fiecare zi.

adica sa aiba incredere orbeste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Despre ce "incredere" vorbesti? Oricine poate superii, dar asta nu inseamna ca devine misogin/misandra daca a suferit putin din dragoste.
Ura se dezvolta pe parcurs, când esti mic poate nu ai avut experiente calumea cu sexul opus, si alea se pastreaza formeaza o incredere in sine, de ce esti capabil, functioneaza ca legea atractiei - ce esti atragi, daca ai avut experiente bune ai sanse mai mari de reusita, proaste si se repeta aceleasi chestii cu diferite femei, poate chiar cu fiecare, Parerea mea e ca e o autosabotare. Misandrele au gura mare, vorbesc urât si despre barbati(astia sunt oameni toxici) misoginii la fel alunga sexul opus(prin limbaj / mentalitate), pentru ca se leaga de trecut, o autosabotare ca la carte.