| 1261996 a întrebat:

Credeti ca oamenii se pot schimba cu adevarat..sau doar pretind ca s-au schimbat dar le este imposibil de fapt? mereu vor ramane cine au fost sau se poate ca intr-adevar sa nu mai fie niciodata ce au fost?

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Da,cred asta desi nu chiar multi se pot schimba, depinde de persoana...
2. Poate intr-adevar sa nu mai fie niciodata ce au fost.Acum inca o data depinde de persoane. Daca vrei sa iti dai seama daca o persoana s-a schimbat sau nu trebuie sa o cunosti foarte bine.
O zi buna!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Doar dacă un eveniment major le marchează existenţa în aşa fel încât nimic să nu mai fie cum a fost.

| anss23 a răspuns:

Cu toţii ne schimbăm în fiecare zi, trecem prin diferite stări şi câştigăm experienţă, deci nu putem spune că e imposibil să ne schimbăm.
De multe ori spunem despre oameni a caror comportament nu îl tolerăm că nu se vor schimba niciodată, dar doar pentru că nu suntem de acord cu acţiunile lor nu înseamnă cu ele sunt greşite sau că ar trebui să se schimbe.

| buttercoree a răspuns:

Lupul isi schimba blana, dar naravul ba!

| 1261996 explică (pentru buttercoree):

La aceasta vorba ma gandeam si eu.dar este oare adevarata in toate cazurile?