| Amidamaru98 a întrebat:

Credeți ca toată lumea este pe interes? Sau mai sunt și persoane care stau cu tine fără vreun interes material mă refer.

Și de ce ar sta fără vreun interes material?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te referi la o relatie, sa stii ca sunt si persoane care nu stau cu tine din interes. Pur si simplu te apreciaza, pentru modul cum gandesti. Si chiar pot sta cu tine din iubire. Daca ai pus aceasta intrebare, se pare ca nu stii sa faci diferenta intre una si alta.

| Amidamaru98 explică (pentru darrio2007):

Chiar crezi ca mai sta cineva din iubire? laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Amidamaru98):

Sa stii ca mai sunt. Dar de la o anumita varsta mai matura.

| Amidamaru98 explică (pentru darrio2007):

Nu te contrazic happy

| RAY a răspuns:

Și de ce ar sta fără vreun interes material?

DA,orice barbat,femeie cu gene bune pot forma cupluri indiferent de situatia lor economica,toti care au iubita sunt bogati,pe bune?

in principiu barbati beta spun asta,pentru ca nu atrag fizic femeile si pot doar prin banii,apoi le fac materialiste,din frustrare si prostie,in plus ca multi nu vad de fizicul lor dar se uita doar la cele de top,vedeti ma de fete urate,lasati naibi dramele,sunt fete care lucreaza la profi,clovo,piete, barbati au facut materialismul,religia, legile, nu vezi ca unde sunt femeile sunt la putere sunt tari civilizate, educatie, prospere economic

| Violleta2022 a răspuns:

Ce copil esti!
De unde ai scos-o ca trebuie sa stai cu cineva numai daca ai vreun interes?
Relatiile de prietenie se lega pentru ca simti ca te intelegi bine cu persoana respectiva, iar cele sentimentale la fel.
Putini sunt dupa interes si aceia dispar repede, cand nu mai primesc nimic.

| Mosotti a răspuns:

Pai uite, eu stau cu prietenii mei din interes moral, ca ne simtim bine unul cu altul, discutam, avem pasiuni, discutii comune, si asa se intampla si cu un partener daca va placeti si va intelegeti.

Si de ce n-ar sta fara un interes material? Am zis de ce se sta fara interes material.
Deci nu toti sunt dupa interes material.

| Amidamaru98 explică (pentru Mosotti):

Da dar găsești puțin mai greu persoane care stau cu tine de plăcere happy

| Mosotti a răspuns (pentru Amidamaru98):

Corect, gasesti greu persoane care stau cu tine din placere, dar eu am avut noroc, pentru ca astia de-i am, sunt si ei putin mai aparte fata de ceilalti, si in general noi astia tinem unul de altul, si se leaga mult mai bine chestii sufletesti.
Cei clasici nu prea au dezvoltata partea asta.

Si in general ce se obtine greu, tii de chestia aia, ca ne-am gasit greu unul pe altul absolut intamplator, si daca ne pierdem unu pe altul, suferim toti, si nu mai gasim pe altii.
Pe cand clasicii gasesc 1000 la fel ca tine oricand.

De ex uite, un neamt cand eram in Germania a zis "prefer o tipa cu mici probleme".
Eu am intrebat "de ce? Ca esti sanatos tun tu, si te plac 100 fete, esti si frumusel, ai job f bine platit si tot".
El "Ptr ca aia sanatoasa se poate p pe mine oricand, azi ma place, maine se duce la alti 100, ailalta tine mai mult de mine, e mai sufletista, ar gasi greu pe altul, ca oricum ma place si aia si o plac sincer".

Baiat destept, eu radeam de el atunci ca nu intelegeam.

| SilentRain a răspuns:

Majoritatea da, unii foarte puțini nu

| Dismally a răspuns:

Nu, tu stai cu prietenii tai din interes? Stai pentru ca te intelegi bine cu ei, sunt o companie placuta etc.

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Tu de unde stii ca are prieteni, fii serios, cu toti suntem introvertiti, fara viata sociale

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu, dar chiar daca nu are, poate a avut sau poate va avea.

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Sper si eu sa am si el, dar fara dezamagiri

| Amidamaru98 explică (pentru RAY):

Adevarat

| gemeni6226 a răspuns:

Hai sa ma analizez sincer pe mine sa pot raspunde sincer la intrebare. Dupa ce toata viata am muncit pe rupte sa am ce am nu mi-ar conveni sa ma mut cu unul doar pentru ochii lui frumosi. Vreau sa-mi respect partenerul si din acest motiv trebuie sa fie minimum la acelasi nivel cu mine si asta atit material cit si intelectual.Acuma eu sunt la un nivel mediu adica nu am griji materiale dar nici nu-mi permit anual vacante in Honolulu.Dar macar mi-as dori ca partenerul sa-si poata permite ca macar lunar sa ma scoata in oras la un cinema la un teatru sau la o cafenea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu toată lumea e pe interes. Or fi unii, dar nu putem include toată populația globului în categoria asta.
Exista oameni care stau langa o persoana, pentru ca pur și simplu le place de ea, gândesc la fel sau au pasiuni/ preocupări comune.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Nu nu toată lumea este pe interes.

| kameliae a răspuns:

Da,exista lume care sta pe interes.DAR exista si lume care sta pentru altele,precum atasare de persoana respectiva.
Oamenii se uita,de obicei, dupa pasiunile altora, dupa modul in care reactioneaza si se comporta, gandirea, dar si sentimentele acestora.
Nu poti sa-i incluzi pe toti in aceiasi oala fara sa ii observi pe toti. Daca ai intalnit 10 persoane la fel, a 11a poate fi diferita.Trebuie doar sa ai timp de a cunoaste persoane.

Sanatate!

| lorixdapanglea a răspuns:

Nu. Astia obsedati de faptul ca altii le vor banii de obicei nu au bani
Ce interes material cum se manifesta? Mergi cu x afara si iti manca toti banii? Pai nu ar face asta daca nu ar stii ca esti un prost