| crazy_girl a întrebat:

Credeti ca toate religiile sunt bune?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu cunosc toate religiile, insa cred ca sunt bune...de ce ar fi rele?thinking
Fiecare om, din orice religie ar fi, crede in cineva, se roaga...cum noi credem ca religia ortodoxa este buna, asa cred probabil si hindusii sau altiibig grin.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu toate religiile sunt bune.Parerea mea este ca cele mai reprezentative in Romania sunt religia ortodoxa, catolica si evanghelica.

| JackieSue a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar m-am tot gandit si cred ca sunt bune pentru ca toti avem un Dumnezeu la care tinem, chiar daca prin alte traditii. Daca il iubim(asa cum Il avem) atunci e totul bine...ne respectam traditia ca doar nu e vina cuiva ca s-a nascut in India si nu in Romania.

| sorin a răspuns:

Bune la ce?

| death a răspuns:

O religie nu poate fi bună sau rea. Toate au puncte tari şi găuri negre, toate sunt adoptate de unii şi înjurate de alţii. Cea mai bună religie este aia pe care vrei tu să o ai, indiferent care este aceea...

| Wtf9000 a răspuns:

La cat de multe religii sunt, cine mai stie care-i buna si care nu...

| mesuoana14 a răspuns:

Da...pentru ca tot copii lui dumnezeu ramanem