| troleibuz a întrebat:

Credeti ca un om cu un IQ foarte ridicat (189) ar pierde timpul pe TPU?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, uite mosoti un om inteligent cu un iq superior multora din tara asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai uitat de mine, Ray happy!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Șerban nu te cunosc incat sa ma exprim despre tine

| troleibuz explică (pentru RAY):

Mosotti spune si multe prostii.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Nu putem sa zicem mereu neprostii na! Si tu acum, haha. Nu exista perfectiune.

Mda, aia cu IQ mare nu prea stau aici si pe forumuri ca in general au mari probleme de socializare, se izoleaza, ca si inteligenta aia prea sus vine cu, costuri. E cumva teoretic tot o defectiune, nu conteaza ca in bine, e ceva mai aparte care nu vine de multe ori izolat, aduce si altele modiicari in rau.
Si ii auzi "mi se pare prostie", pai li se pare ca nu-s sociabili, de aia! Adica "mi se pare ca nu imi face placere sa socializez".

Ptr ca se discuta destul de serios si aici, ca-s 2-3-4 care insulta, e alta, dar cam rar in general.

| Mosotti a răspuns:

Nici o activitate nu este pierdere de timp daca acea activitate ii face bine psihic acelui om, daca ii place, chiar daca are IQ 1890. Eu am IQ mediu de exemplu, putini au IQ peste medie cu destul.

Insasi placerea pe care o aduce statul aici, nu e pierdere de timp, ci un beneficiu. Facem multi greseli cand gandim din punctul nostru de vedere "aa e pierdere de timp", pai poate pentru mine e, dar nu si pentru ala care sta aici.

Plus si altceva, aia cau IQ mare au in general probleme sociale, sunt mai dusi putin unii, sunt mai antisociali, au deficiente de comunicare, nu-s asa comuni, deci din contra, au unii probleme care-i impiedica sa stea la socializare, nu ca n-ar vrea.
Plus ca multi ii fac prosti pe ceilalti, ca au caracterul infect, ii vede de sus, aroganti, niste lepre aia care-s asa, am avut aici pe forum doua si avem, ba aia, va faceti ca n-ati vazut ce am zis da? Mancav-ar tata creieru ala prajit bun cu mujdeiut, noroc ca al vostru e mare si ma satur dracu, ca la porc e f mic.

Cica "eu is superior", si daca ii intrebi de ce, zice ca nu as intelege eu, dar n-are de fapt ce sa zica.

| Sofer a răspuns:

Poate da.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu ar pierde timpul pentru ca i-ar facea placere sa ajute oamenii.Am citit raspunsuri ale unor tineri de pana la 19 ani care nu mai sunt pe TPU si din 2874 de raspunsuri au 756 cu fundita am mers sa vad la ce au primit funda si am ramas socata in mod placut cat de inteligenti pot fii unii tineri bravo lor, avem nevoie de multi asemenea oameni eu in orice caz sunt foarte ramasa in urma din multe puncte de vedere ma si puncteaza baiatul meu zilnic in acest sens dar bravo daca nu ar trebui sa merg zilnic la servici si sa ma ocup de gospodarie numai sa invat si sa ma informez tot timpul ca el si eu as fi mai avansata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schizofrenic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e troll, atunci da. Şi apropo, timpul petrecut pe TPU nu e unul pierdut ci util. Util deoarece ajuţi alţi oameni dar primeşti şi ajutor reciproc. Mie cel puţin îmi place să ofer răspunsuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajutor nu gaseste, doar cade in gandirea a 2 persoane care spun aceeasi prostie. Se descurca fara ei foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor tare-s curioasa daca psihologii astia sunt in stare sa faca test IQ care sa dea un rezultat mai mare decat propriul lor IQ. Apropo, nu foloseste la nimic IQ, cineva cu adevarat inteligent nu s-ar intelege cu minunatii savanti rolling on the floor o stii. ce-mi vine sa cant. Da, ai dreptate, iar m-a luat valu, raspund emotional ca o fiinta umana ca un animal cu instincte.

| Michaeel a răspuns:

Fiecare om poate sa isi piardă timpul in orice mod vrea, nu înseamna ca daca stai pe TPU gata esti ultimul prost.Asta ar însemna ca peste o mie de oameni au un nivel de inteligenta mic sau? Oricum, noi romanii suntem un popor inteligent, indiferent de ceea ce zic răspunsurile anterioare.

| EntertainYou a răspuns:

Daca ar vrea sa piarda timpul, cu siguranta.
Nu exista loc mai bun de "pierdut" vremea. laughing
Eu il consider unul din locurile de vizitat ca fiind o placere vinovata.

La cum arata comunitatea asta in mare parte, stii deja raspunsul. Nu prea e cazul de oameni super inteligenti pe aici (cumva relativ prin ce se pot remarca, poate avand vreo expertiza intr-un domeniu).

Dar faptul ca cineva are IQ foarte mare nu exclude ca dpdv social/emotional sa aiba anumite necesitati pe care acest site le-ar putea oferi.
Oricum, in general oamenii de acest gen sunt mai introverti, retrasi...cu siguranta ar gasi multe locuri pe Internet in care sa se simta in largul lor. Asta daca vorbim de "pierdut" vremea.
In general, asemenea oameni s-ar ocupa cu ceva mai productiv/creativ...nu sa ne faca pe toti someri virgini ratati care stam cu parintii. laughing rolling on the floor

| troleibuz explică (pentru EntertainYou):

Crezi că Celcestietot poate avea astfel de IQ?