| irynna a întrebat:

Ma uit la intrebarile voastre de pe acest site si vad tot mai multe critici la adresa lui Dumnezeu! cine sunteti voi sa judecati si sa criticati sarbatorile si traditiile crestine? Credeti ca este ceva plauzibil daca va expuneti parerile in legatura cu Necredinta de care dati dovada? Necredinta v-a facut sa va indoiti de insusi cuvantul Domnului! iar asta nu este un lucru de care sa fiti mandrii!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, atacurile asupra credintei vin din partea unor atei orbi, care nu vor sa recunoasca ca exista o forta superioara fata de ei. Ei cred ca omul este cel mai superior asupra planete dar nu este asa, am primit multe voturi cu stupid pentru ca am aparat credinta.De aici rezulta ca prostia e mare.Cum nu iti convine un raspuns, cum poc, stupid.HRISTOS A INVIAT!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, ca nici tu nu esti mai breaza. O adevarata credinicioasa este pasnica, intelegatoare, nu-i judeca pe altii si nu arunca cu piatra. Tu tocmai ai demonstrat ca doar te lauzi cu credinta, nu o simti si nu urmezi Legea Dumnezeului cu care te falesti.

Bula
| Bula a răspuns:

Si ce parere ai avea, daca eu asi fi de alta religie?
Musulman, evreu, buddhist sau altceva?
Crezi ca ceilalti toti cred in Dumnezeu? GRESESTI!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dumnezeu ne invata sa nu aruncam cu pietre in ceilalti. Tu de ce o faci?

| galileo a răspuns:

Ceau, eu cred ca orice om are dreptul sa se exprime cum doreste el si sa isi expuna gandurile sale. Nu iti fa probleme, Dumnezeu ne va trage la raspundere pe fiecare pentru actiunile facute impotriva numelui Sau, pentru actiunile facute fara voia Lui. Va doresc un Paste Fericit alaturi de cei dragi, Dumnezeu sa va binecuvinteze cu multa sanatate, iubire si credintawinking.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Credinta nu este ceva cu care sa te mandresti. Credinta este undeva in interiorul tau; nu ceva pe care sa-l afisezi. Stiu, vei spune: "Crede si nu cerceta!", dar gandeste-te putin, daca Dumnezeu ne-ar fi dorit "orbi" nu ne-ar fi lasat capacitatea de analiza, liberul arbitru. Evident ca nu agreez criticile la adresa Divinitatii, dupa cum nici criticile nejustificate la adresa semenilor. Pe de alta parte, critica - atata timp cat este argumentata solid - poate fi calea spre progres, spre autodepasire. Asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este liber sa creada ce vrea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta este o intrebare ori doar o exprimare negativa a ceea ce simti acum? Sa stiu ce raspuns sa iti ofer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necredinta ne-a facut sa cercetam si sa nu credem tot ce ni se serveste. Poate sa fie o mancarea (biblia) stricata si atunci ma stric la stomac.Muraturile (traditile crestine, sarbatorile) pot fii niste condimente prea condimentate si fac rau la un stomacel sensibil.Asta m-a facut sa ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine poate sa se indoiasca de cuvantul lui Dumnezeu, are acest drept. Nu are dreptul sa ii jigneasca pe cei ce cred, precum nici credinciosul nu are dreptul sa il jigneasca pe cel necredincios. Fiecare pe drumul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa te uiti la adresa lui dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necredinta, eu cred ca folosesti un cuvant mare intr-un context neadecvat.eu cred ca trebuie sa respecti si opiniile celor ne-crestini, asta nu inseamna ca -daca nu impartasesc aceiasi credinta cu tine -sunt necredinciosi. dumnezeu cand s-a apucat de facut lumea asta nu avea nici cea mai mica idee ca la 3900 de ani de la facerea lumii ar putea apare o religie numita crestinism, isi facuse planurile lui cu evreii si nicidecum cu crestinii.si daca acesti crestini ar fi fost mai umili pamantul sfant ar fi putut fi al lor.

| Boomkin1337 a răspuns:

Dar tu cine esti sa le bagi altora religia ta stupida pe gat? Tine-o pentru tine.