| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar fi dacă toate țările din lume ar fi creștine? Biserici peste tot, moschei și sinagoci transformate în biserici! Toți oamenii sa fie creștini practicanți și o minoritate care practica alte religii sa fie privita ciudat de toată lumea! Ar fi oamenii mai înapoiați sau încă ar exista progres în știința? Ar mai fi războaie în Orientul Mijociu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fi toti controlati de o mana de oameni.
Am fi cu 200 ani mai inapoiati

| dullcat a răspuns:

Asta suna ca o utopie din perspectiva crestina, insa o distopie pentru restul.Un mare NU.Iar daca ai impresia ca nu ar mai exista razboaie, inseamna ca trebuie sa mai citesti.

| LordCristobal a răspuns (pentru dullcat):

Ce bine ai zis mai ales ca intre catolici si protestanti au fost razboaie urate in anii 1500-1600.