| Alëxąndŕą a întrebat:

Cum ati aflat ca nu exista MOS CRACIUN hai sa va zic eu cum am aflat eu

A venit verisoara mea la mine din cauza ca parinti au divortat si nu putea sa stea cu nimeni de CRACIUN decat cu noi ne-am bucurat mult am fost la cumapraturi am gasit cadourile in porbagaj mama mi-a zis ca sunt cadourile din partea lor (si ei ia luat ceva) apoi cand ne-am bagat in pat era 23 (Ziua) si era cam miezul nopti mama a plecat la cumapraturi m-am dus in bucatarie sa pregatesc niste sandviciuri pentru painti am pus acolo ce am gasit prin frigider am pus 8 parca am pus pe o tava 4 pahare de suc sucul paine branza salam toate pe o tava apoi usa s-a deschis a venit mama am inbratisato i-am aratat tava cu toate bunatatile care le facusem pentru ei lea ascuns bine avea niste cadouri (altele) se facuse 24 era seara tata sa nu il gasesti se auzi usa cand am deschis mosu! l-am strans in brate si apoi fix i-a cazut barba am inceput sa rad findca era tata ce inepuse sa zica mama vai mosule te-ai ras in gluma tiai facut operati estetici semeni cu tata am inceput toti sa radem si sa ne dam seama cine e mosu nu am cautat cadourile findca daca im stiu cadourile numai ma bucur de ele numai e surpriza cadourile din porbagaj nici nu stiam ce sunt am inceput sa zica sa ma duc dincolo sa duc tava ca ramasesem cu ea pe jos cand l-am vazut pe mosu am pus-o repe de pe jos am duso in bucatarie tata s-a dezbracat repede mama a pus cadourile noi nu ziceam nimica si beam un pahar de sucsteteam pe scaun si ma duc repede in sufragerie unde vad pomul plin de cadouri tata spune vai ce usurare am fost la baie si mama zice ala nu a fost adevaratul mos craciun si noi deodata Ma lasi logic ca parinti pun cadourile ei au recunoscut si am dat navala peste haine portocale jucari nici nu aveau loc sub pom toate la voi cum a fost?

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Moş Crăciun nu există?! I don't want to see

| Tourniquet a răspuns:

La mine a fost acum 2 ani chestia asta. Eram in camera cu mama si tata si tata a spus ca se duce sa bea apa. Eu l-am urmarit si am vazut ca a pus cadourile si l-am prins si el a spus ca nu, ca Mosu' exista, dar i-a dat lui cadourile sa mi le puna (vrajeli d'astea) si dupa ceva timp mi-a marturisit ca Mos Craciun este doar o poveste. laughing

| darrio2007 a răspuns:

Idem.

| Snaker a răspuns:

Am prins-o pe mama cu, cadourile in bratelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a existat un moment in care mi s-a spus ca nu exista iar eu am fost de acord(ba nu exista cel mai fantastic persoanj, asta e). Cei mai mari ca mine imi spuneau iar eu refuzam sa cred. Venea in fiecare an, uneori il mai si vedeam, dar cu timpul am incetat sa mai cred.