| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca vom sfarsi noi oamenii? Oare ce suntem si oare ce am fost? Am citit cateva carti in legatura cu asta, am citit articole din biblie, apocalipsa si tot ce are legatura cu asta. S-au facut multe cercetari si posibilitatea ca extraterestrii sa fi fost in trecut (mai exact in perioada mayasilor) pe pamant. Tehnologia noastra existenta a fost descoperita sub forma unor machete din diverse materiale (precum aurul), in locurile unde stravechile populatii au trait.

Intrebarile mele sunt: Oare suntem un experiment? Oare, religiile noastre sunt reale? Oare suntem testati? Oare extraterestrii chiar exista? Sunt printre noi? Vom putea noi vreodata sa depasim aceasta bariera a cunoasterii si sa exploram tot spatiul doar prin puterea psihicului, ba chiar sa fim capabili sa schimbam ceva in el?

Dupa legaturile unui prieten, mayasii au avut tehnologii date de extraterestrii, iar calendarul lor se termina in 2012. Oare ce se va intampla atunci? Sincer, nu cred ca sfarsitul lumii va avea loc prea curand, dar poate acolo este ceva legat de acest an atat de dezbatut. Poate vom fi vizitati de extraterestrii. Poate vom scapa de manele.

As vrea sa imi raspundeti la aceste intrebari si, daca se poate sa-mi spuneti parerile voastre despre aceste lucruri. Sunt foarte fascinat, si sunt foarte curios de ce veti spune.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ok, răspunsuri la întrebările tale.
1. Nu
2. Nu, sigur nu!
3. De cine? Că guvernele fac teste pe propriii cetăţeni, e o realitate cunoscută şi acceptată. În sensul ăsta - da, suntem testaţi. Dacă te referi testaţi ca întreg, ca rasă - nu.
4. Da, cu siguranţă există. Care e probabilitatea ca din cele câteva sute de mii de miliarde de planete existente, doar Pământul să susţină viaţă inteligentă?
5. Nu ştiu, nu cred. Cel mai probabil nu însă e genul de subiect pe care nu prea poţi face cercetare exhaustivă, mă-nţelegi?
6. Nu. Asta e vrăjeală mistică din credinţele orientale.
7. Nu. Calendarul Mayaş s-a terminat în 2012 pentru că până acolo puteau ei calcula (nu-i ducea capul mai mult, aparatul matematic devenind mult prea complex)

De vizitat de extratereştri, e destul de probabil să mai fi fost vizitaţi şi în trecut. Cu toate astea, însă, mi-e greu să cred că în 2012 vom fi vizitaţi, doar pentru că aşa spune o inscripţie de acum Ţ ani.
Cât despre manele, alea transced timpul! laughing Există din 1300 şi încă n-au dispărut!

Noroc.