| anonim_4396 a întrebat:

Cum cunoasteti atunci cand o persoana e sincera sau nu? Puteti cunoaste cu adevarat, aveti cel de-al saselea simt atat de bine dezvoltat, incat sa cunoasteti o persoana cu adevarat asa cum este ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una cunosc asa in aproximatie cand cineva este sincer, in primul rand te,, tradeaza "vocea atunci cand minti, are alta modulatie, privirile care te ocolesc atunci cand ceva nu este in regula, si apoi si acel simt deosebit care te atentioneaza :ceva nu e in regula! eu pot spune ca am al saselea simt rar de tot cand gresesc...

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu stiu sa recunosc o persoana sincera insa ma prind relativ repede cand sunt mintita. Daca e vorba de minciuni nevinovate, trec peste, dar daca e vorba despre gogmanii pun capat relatiei de prietenie fara niciun regret
Problema este oamenii sunt tentati sa minta din diferite motive si e ingrijorator ca unii spun mai multe miniuni decat adevar

| Malvina24 a răspuns:

Se vede o persoana sincera si una nu! Un prieten la nevoie se cunoaste! daca nu esti sigura de un amic de-al tau pune-l la incercare! cere-i o favoare(in gluma) sa vezi te-ar ajuta? ar risca ceva pentru tine?

| juniper a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste si se observa cand e sincera sau nu, pur si simplu se vede.

| mihaa a răspuns:

Eu, vorbesc cu cineva pe mess de 1 ann jumate si crede-ma am ajuns asa de bine sa-l cunosc(in realitate nu ne-am vazut)dar i simt fiecare miscare, si cand ma mainte il simt, cand este teama de ceva, ma incerca si cu alte id-ri si il prindeam imediatbig grin

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Da. In proportie de 90% imi dau seama cam cum este o persoana din primele minute de cand a deschis gura. Felul cum e imbracata, gestica mainilor si mimica fetei tradeaza multe lucruri. Dar incep s-o dau in bara cand iau incep sa am anumite sentimente fata de persoana respectiva iar asta imi orbeste perceptia. Inca mai incerc sa fiu obiectiv in fiecare situatie dar natura umana isi spune cuvantul.

| patricCia a răspuns:

Cand nu are curaju sa se uite fix in ochii tai si cand simti tu asa numa un pic ca ceva nu ii in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cunosc o persoana cand e sincera dupa comportament si ochi dar atunci cand te minte nu se uita in ochii taihee hee