| anonim_4396 a întrebat:

Cum definiti o persoana puternica?

14 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @xJelliSkittles!
În opinia mea, pe scurt, o persoană puternică este o persoană echilibrată, care-şi poate controla reacţiile în orice împrejurare.
O zi cu zâmbet să ai!

| Wøodenpints a răspuns (pentru IMPERIA):

Zâmbetele sunt pentru oamenii trişti. Hohohtele de râs îţi fac ziua mai bună. Mai ales atunci când râzi de alţii.

| harciog a răspuns:

Nu ma pot lega de muschi in nici un caz.O persoana puternica persista oricit de slaba ar fi fizic si deci indraznesc sa spun ca, desi am invins multe persoane fizic in do jo sau altfel, cred ca am avut enorm de mult mai mult de invatat decit de la cei care m-au invins.Am invatat ce inseamna sa depasesti orgoliu si s-o recunosti si am invatat caderea spre propria-ti slabiciune si starea de fapt care se impunea neluind in seama rusinea de a sta de vorba cu tine insuti cel invins.Asta este culmea tariei de caracter.La cel victorios n-am descoperit decit taria slaba de moment ca este de neinlocuit si ca ar fi suprem.Doamne fereste de deceptia neabsenta.

| Paulla a răspuns:

O persoană care are tărie de caracter, care poate trece chiar cu uşurinţă peste greutăţi, o persoană care nu are nevoie să întindă mâna pentru a se ridica, o persoană independentă.
Subliniez că dacă nu eşti puternic, nu înseamnă că eşti slab. Există şi cale de mijloc.

| WR104 a răspuns:

Cu multi muschi si creier putin.

| Inferno a răspuns:

O persoana la care sentimentele se manifesta mai putin spre deosebire de restul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Curajoasă, normal! Cu personalitate big grin

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

O persoana care stie sa se controleze, o persoana inteleapta.
Puterea fizica o poate dobandi oricine, dar nu toti sunt puternici psihicwinking.

| 1Mihai1 a răspuns:

Persoana care ştie ce să facă, bine-nţeles, asumându-şi responsabilităţile.
Persoana care tace şi face.
Persoana care nu te trădează.
Persoana care este alături de tine, în orice situaţie.
Persoana care nu răspunde jignirilor (adresate ei), se numeşte "persoana puternică".

| VladPetcu a răspuns:

Are muschi, dar si gandeste. Aceea este o persoana puternica cu adevarat.
Funda?

| Paulla a răspuns (pentru VladPetcu):

În primul rând, toată lumea are muşchi. Lucrează la exprimare.
În al doilea rând, ce legătură are forţa fizică cu puterea? Dacă te referi la puterea faţă de ceilalţi, aia stă-n bani şi-n manipulare. În ziua de azi, nu sperii pe nimeni cu un corp lucrat, poate doar pe nişte puşti de liceu.

| kscorpio a răspuns:

O persoana puternica, e o persoana care poate trece peste orice greutate, care atunci cand cade se ridica si merge mai departe, care are curajul sa traiasca.

| DeatHPupp3t a răspuns:

Care stie sa faca diferenta dintre vise si realitate in mod egal. care poate sa isi dea seama de ce este important si de tot ce se poate face. o persoana care trece peste orice greu, bineinteles(chiar daca mai greu sau intr-un timp mai indelungat). nu ma astept sa intelegi tot ce spun si exact ce spun...dar oricum. asta inseamna pentru mine o persoana puternica.

| GabrielHD a răspuns:

O persoana puternica are o personalitate de invidiat, stie sa tina capul sus in orice imprejurare, pe degeaba ai muschi daca nu faci fata in societatea din zilele noastre. O persoana puternica stie ce vrea, isi cunoaste limitele, poate este putin orgolioasa dar asta nu strica.