| terry34 a întrebat:

Cum e faza cu foile? Se taie copacii,ne fac noua foi, dar dupa se planteaza unii noi care vor fi taiati mai tarziu? sau nu se planteaza nimic? atunci pentru cat timp vom mai avea foi? toata viata, mereu?

4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Asa ar trebui insa nu se face mereu asa sad si problema cea mare nu este ca nu vom mai avea foi, ci ca nu vom mai avea oxigen sad

| al3xander a răspuns:

In finlanda la fiecare copac taiat se planteaza 3. in Romania se taie copaci in prostie si nu se planteaza nimic. depinde de legi, de tara, de birocratie etc.

| LolaLollita a răspuns:

Mai e o chestie. Noi, oamenii, taiem copaci, facem hartie, iar apoi facem pliante din ea pe care scriem "Protejati natura/ Nu taiati copacii".

| AlleSiAtat a răspuns:

Teoretic,la fiecare copac taiat ar trebui plantat unul nou. Daca se taie 10.000 de copaci atatia se planteaza din nou.winking Asta e doar TEORETIC.Practic...in tara asta nu se face chiar asa (suntem noi mai destepti, ce sa zic) straight face. Uneori se planteaza, alteori nu.Se mai organizeaza diferite actiuni de plantare a copacilor in rest...traim in Romania!hee hee