| ChemicalExtasy a întrebat:

Cum fac sa folosesc [ ş, ţ, â. etc] direct de la tastatura. sa nu stau sa dau copy/paste. Funda`!

Răspuns Câştigător
| ParanoidKidu a răspuns:

Pai te duci la Control Panel sectiunea "Regional and Language" dai click, la regional options selectezi limba romana, apoi la Languages si dai click unde scrie Details si apoi din nou selectezi limba si o sa-ti apara diacriticele folosind Alt dreapta de pe tastaura + litera a pentru ă, s pentru ş, t pentru ţ, cu pentru â, i pentru î

1 răspuns:
| alessia a răspuns:

Dai pe limba romana. unde scrie in paranteza standart.tongue