| 393Dan a întrebat:

Cum ma pot bucura mai mult de viata? In fiecare an timpul pare sa zboare tot mai repede si uite ca anii dispar.
Este doar o iluzie sau are vreo explicatie stiintifica in spate?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=YFD2PPAqNbw
cu cat imbatranim cu atat timpul fuge mai repede, biologic asta ne spune sa ne reproducem si sa avem o familie, asta e scopul vietii man

| 393Dan explică (pentru RAY):

It's place cantecul? credeam ca va fi vreun studiu ceva ) Si probabil ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru 393Dan):

E frumos man vezi si vivaldi 4 anotimpuri.

| 393Dan explică (pentru RAY):

Da, cand eram prin a noua, actultam foarte multa musica clasica si mergeam des la concerte de orchestra. 4 anotimpuri, spring, Canon in D minor, erau unele din preferatele mele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut si eu o oarecare temere de trecerea timpului, imediat dupa 20. Mi-a trecut insa, dupa ce am descoperit oameni trecuti de 40, plini de viata.

| 393Dan explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu ce faci ca sa-ti mentii viata asa mai proaspata?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru 393Dan):

"Imi fac toate poftele" :))
Pai, ma ocup de visele mele (proiecte auto, cariera), si socializez.
A, si ascult orice imi vine: www.youtube.com/watch?v=RCqdcGUOW8U

| 393Dan explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Interesant cantecul si am sa incerc sa ma ocup de mine mai mult, mersi.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci lucruri importante pentru tine si viitorul tau pentru ca timpul si daca va trece repede sa treaca cu un scop si folos

| 393Dan explică (pentru Freya1):

Intelept.

| Freya1 a răspuns (pentru 393Dan):

winking