| Nella12 a întrebat:

Cum pot sa nu mai iubesc un băiat? Îmi este foarte greu pentru că sunt sentimente puternice. Dau funda

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Dar de ce nu mai vrei sa-l iubesti? asta nu iese din enuntul intrebarii. Daca te-a inselat inchipuie-ti ca daca te-ar fi luat de nevasta te insela tot timpul.Chiar daca doare dar aceasta durere de acum te scuteste de dureri ulterioare si mai mari, acum inca nu ti-e distrusa viata dar daca ai fi casatorita te insela mai si te batea in mod sigur nu ti-ar conveni.Sau venea acasa beat aproape zilnic.Sate gindesti mereu la asta si o sa-ti fie mai usor. Daca soarta nu-ti da ceva te scuteste de ceva si mai rau.Si nu uita balta e plina de peste o sa mai ai ocazii destule sa te indragostesti la orice varsta.Trebuie neaparat sa intilnesti pe cineva care sa te aprecieze care sa aiba rabdare cu mine altfel nu merita crede-ma.Si daca tu te apreciezi o sa apara.

| Nella12 explică (pentru gemeni6226):

Mulțumesc de răspuns.dar nu e vorba de înșelat sau altceva e vorba doar de faptul că eu îl iubesc i-am mărturisit că-l plac și el mi-a zis că nu poate să fie nimic între noi...ma rănit destul de tare nu am mâncat deloc 2 zile plus că plângeam când îmi aduceam aminte de mesajul ăla. timp de 6 luni am continuat așa mai mereu tristă...și nu-mi iese din cap mesajul lui care a fost destul de dur

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nella12):

Multumesc de funda dar de ce nu l-ai intrebat de ce nu poate fi nimic intre voi, dar ai dreptate in astfel de momente noi femeile nu putem fi logice.Dar acum daca tot ai plins si te-ai consumat, si daca tot ai avut curajul sa-i spui ca il iubesti acum te rog ai curaj pana la capat si intreba-l de ce nu poate fi nimic intre voi.

| Nella12 explică (pentru gemeni6226):

Mtumesc i-am zis in față și a zis că și el tine la mine doar că nu a vrut să-mi recunoască

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nella12):

Vezi? merita sa plingi? mai bine gindim logic o data, pe urma plingem, daca e cazulhappy

| Nella12 explică (pentru gemeni6226):

Daa așa este

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

laughinglaughinglaughing si eu plang de 9 luni ca asta trebuie si sa nasca nu doar ca o are tot mai mare, ocupati timpul fata, mereu ocupati timpul, il vei uita

| Nella12 explică (pentru RAY):

Nu am înțeles?

| RAY a răspuns (pentru Nella12):

Urmează sfaturile mele ultimele fraze

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: accepti si intelegi ca nu poti sa fii cu el, odata ce el nu te place si nu te vrea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iubeste-te pe tine.
Sentimentele alea puternice sunt copilarisme. Teama de singuratate te rascoleste de fapt.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ar merge asa usor... am fi niste roboti big grin

Dar suntem oameni, asa ca doar timpul poate sa te ajute. Nu te astepta sa mearga chiar asa de repede in clipa asta, asteapta si o sa se rezolve de la sine.

| SilentRain a răspuns:

Nu te mai droga cu prostie mulți habar n-au definiția iubiri dar va place drama
Nu au crapat aia care divorțează după 14+ ani de căsnicie și copii, da crăpați voii "indrgostiți "
Ocupați timpul cu altceva mai util și caută unul care sa merite

| Nella12 explică (pentru SilentRain):

Hei nu e vorba că "crăp"...e vorba de mult timp in care am incercat sa uit o persoana și nu pot...și am cerut un sfat cum as putea să nu-l mai iubesc

| wildthing a răspuns:

Folosind ca punct de sprijin motivul pentru care nu mai vrei sa-l iubesti. Daca el nu te iubeste, foloseste asta! Spune-ti:
"Eu ma gandesc la el, in timp ce pe el il doare in coor de mine?! Chiar nu am nici un pic de respect de sine? De ce as iubi pe cineva care nu ma iubeste?!"
Analizeaza-l, cauta-i defectele si repeta-ti-le de fiecare data cand te gandesti cat de mult il iubesti.
In plus si foarte important, deschide-ti ochii si inima pentru altcineva. "Stii cum se spune..."cui pe cui se scoate".

| Nella12 explică (pentru wildthing):

Am incercat și asta dar nu merge mă gandesc mereu la el chiar și defectele mă atrage spre el ai dreptate ce spui tu dar nu prea pot mă chinui de ceva timp să-l uit dar sincer nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți. Timpul vindeca tot.

| Cheo0S a răspuns:

Iubestei pe altii si pentru El.

| Saiko10 a răspuns:

Da stai tu linistita ca iti trece, il uiti in maxim cateva luni daca iti vezi de viata si nu te mai gandesti atat la el.

| Nella12 explică (pentru Saiko10):

Când iubești cu adevărat nu vei uita niciodată o persoana așa de repede chiar și dacă îți ocupi timpul am incercat și de astea dar îl văd mereu și poate de aia nu am reușit

| Saiko10 a răspuns (pentru Nella12):

Puteti sa fiti romeo si julieta daca iti vezi de treaba fara sa te gandesti incontinuu la el il uiti, il scoti din viata ta si ii vezi de treaba, nu il uiti intr-o zi dar se duc si gandurile cu el si toate in timp.

| LostForForever a răspuns:

Nu poți când iubești cu adevărată acolo rămâne in inima ta in sufletul tău nu-l poți uita ce iubești cu adevărat niciodată asta cu timpul vindeca este o minciuna enorm enorm de mare nu uitat nimic nu trece nimic Niciodată de mănâncă de viu zi și noaptea te mănâncă pe din interior pe dun afară cu timpul ușor ușor te distruge devi scrum una cu pământul apoi nu mai rămâne nimic din tine ești pierdut pentru tot deauna

| Nella12 explică (pentru LostForForever):

Pai c-am asta e adevărul...a trecut un an și încă îl iubesc. câteodată mai plângă seara înainte de culcare (când mă gândesc la el)

| LostForForever a răspuns (pentru Nella12):

Când iubești fară condiție din toată inima așa este știu te cred nu te pot miți îmi pare rău o sa vina un moment im care vrei regreta existența și ca te-ai născut pe pământul asta in care ai sa vezi cum simți câți iese inima afară și nu poți spune nimic nu poți face nimic si de ai face tot nimic și ușor ușor devi scrum nu-ți mai rămâne nimic tot ce va rămâne va fi nimic

| Nella12 explică (pentru LostForForever):

Daa e greu