| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa trec peste depresie?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca este vorba despre o depresie autentica, diagnosticata, asculta doar de sfatul medicului si ia-ti tratamentul.In cazul in care te confrunti cu o stare de dezamagire, de deprimare atunci mergi la petreceri, in excursii sau chiar fa o calatorie in strainatate. Exista si o terapie a scrisului:consemneaza intr-un jurnal toate trairile tale, astfel te eliberezi de ganduri negre.

kratos
| kratos a răspuns:

Fa ceea ce-ti place tie cu adevarat. Asculta muzica ta preferata. Fa plimbari dese cu cei apropriati/dragi. Succes!

| arysa a răspuns:

Vorbeste cu cineva despre problemele tale(familie, prieteni, de ce nu un psiholog).

| liz23 a răspuns:

Depresia...treci peste ea asa cum ai si obtinut-o, prin modalitatea de gandire.totul tine de cum iei lucrurile din jurul tau. Daca tu vrei sa vezi totul pe alb si negru...normal ca nu o sa-ti fie bine, intotdeauna exista cale de mijloc, exista ambitia de a avea putin dar bine, optimismul si credinta in tine ca om.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta muzica, iesi cu prietenii/prietenele, du-te la cumparaturi, schimba-ti look-ul...vezi si tu ce ti se potriveste mai bine.