| Amidamaru98 a întrebat:

Cum poti sa iti mentii psihicul sanatos daca esti mai singuratic si nu ai prieteni deloc?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti gasesti un hoby...

| RAY a răspuns:

Oferă-te voluntar in Ucraina, o sa ai si prieteni si dușmani, poate si de o fata, sunt frumoase

citeste asta

acum 8 minute | RAY a răspuns:
Cum să-ți găsești vocația
interesanta întrebare, prin auto cunoaștere iți descoperi vocația si sensul vieți tale, dar asta o afli in timp, dar putem afla si din copilărie, eu cred ca venim cu un dar pe lumea asta, vezi de pasiunile tale, ce faci in timpul liber, si vezi sa faci banii din asta, mi e plăcut sa repar electronice de mic si software, de mic visez la vr, poate asta e vocația mea sau lipsa unei vieti fericite

bonus
https://www.youtube.com/watch?v=kqId-XejavA
bagate si pe grupuri din orasul tau, du te la librarie, pe jos, prin parcuri, poti vb si cu noi din grupul incel

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se menține singur.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te apuci de niste activitati.
Daca reusesti sa faci bani, e si mai bine.
E mai sanatos sa nu ai nevoie de oameni.

| Mosotti a răspuns:

Depinde de psihic, ca daca-l ai sanatos, de la sine e bine, gasesti preocupari care-ti plac si gata.
Daca nu ai psihicu tare, nu e bine orice ai face.

| Freya1 a răspuns:

Psihicul deja iti e sănătos daca nu ai bătăi de cap si stres.
Dar, ce te-ar face sa crezi ca te vei îmbolnăvi psihic?

| Amidamaru98 explică (pentru Freya1):

Momentan nimic happy dar zic așa pe viitor sa am psihicul cât mai sănătos happy

| Freya1 a răspuns (pentru Amidamaru98):

Pentru un psihic sănătos trebuie cat mai putin stres, o viata linistită si organizata.
Plus o alimentație buna, un sport etc.

| oglindasultanului a răspuns:

Cand sunt odhnita si ma simt bine, nu ma pot uita la orice, dar cand pot, regret ca imi pierd timpul si fac amintiri care imi pun obstacole emotionale. Pare, ca din lipsa, omul (mai exact psihicul aici) accepta, sa introduca chestii de care nu ar avea nevoie, pentru ca are de face cu ele "fata in fata". Cred ca solutia este sa te concentrezi pe un scop, care sa te tina distras, dar asta depinde si de ce iti permiti sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Făcând sport sau luptând pentru o cauză nobilă.

| SharpEagle a răspuns:

Cel mai simplu raspuns: prin citit.
Romane, nuvele. Chestii care-ti pun imaginatia la lucru si te determina (inevitabil) sa incepi sa iti construiesti in mental universuri paralele, unele extraordinare, fantastice, pline de lucruri interesante si folositoare, care se vor intrepatrunde la un moment dat cu universul real, isi vor arata roadele. In felul asta te vei desprinde de cotitian, de apasarile si angoasele curente, mai mult, uneori le vei si intelege altfel, vei deveni mai intelept.
Si filmele-s ok, doar ca aici esti nevoit sa mergi pe un singur narativ, cel ar regizorului si scenaristului, nu prea poate imaginatia sa fie asa de jucausa, e deja produs finit.

| SanduEu123456 a răspuns:

Îți faci un hobby ignori părerile proaste celor din jur și să te accepți pe tine însuți

| Moofie a răspuns:

Te fuci la sala si mananci sanatos.

| RAY a răspuns (pentru Moofie):

Chiar in public, ce ganduri pacatoase