| Bionicle a întrebat:

Cum putem ca noi oamenii, sa ne acceptam trecutul?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Înțelegând că nu-l putem schimba.
Nu îţi poţi alege un alt trecut, nu poţi da timpul înapoi, nu poți schimba ce ai făcut ori ce nu ai făcut...dar, trecutul a fost/este o lecție, nu o sentință pe viață.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inveti din trecut si privesti spre viitor

| Hammurabi a răspuns:

Păi nu ai încotro. Poți să nu-l accepți? Cum? Să o iei pe arătură gândindu-te la greșelile pe care le-ai făcut? La ce ar folosi?
Asta e. Trecutul e trecut, îl lași acolo unde e fără să-l mai tot scormonești și îți vezi de viață. Ai grijă la ceea ce urmează.

| Lioana a răspuns:

De parca ai de ales daca sa-l accepti sau nu. E trecut. Nu-l poti schimba deci trebuie sa-l lasi acolo unde e.
Gandeste-te la prezent si viitor. Ce traiesti ACUM depinde de tine.

| Steregoi a răspuns:

Privind la un viitor vesnic fericit si recunoscand valoarea jertfei lui Cristos prin care suntem spalati moral. Daca au fost necazuri sa speram in Dumnezeu ca va repara orice dauna.

| drutzix a răspuns:

Nu conteaza trecutul, lumea sigur il va uita de ce nu faci si tu asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar fi asa de greu? Nu poți schimba trecutul, nu are sens sa îți petreci tot timpul întrebându-te "ce-ar fi fost dacă?"Îl accepți și înveți din el.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa-l uiti daca poti

| Steregoi a răspuns (pentru PumpkinDoll):

E imposibil sa uiti.